“Mani satrauc tas, kas notiek manā galvaspilsētā” – latviešu slavenības aicina piedalīties pašvaldību vēlēšanās

19 komentāri
“Mani satrauc tas, kas notiek manā galvaspilsētā” – latviešu slavenības aicina piedalīties pašvaldību vēlēšanās
Ekrānšāviņš

“Es agrāk nekad neiesaistījos politikā un politiskajos procesos. Arī šobrīd esmu neitrāls un neesmu nevienā politiskajā partijā. Mani satrauc tas, kas notiek manā galvaspilsētā. Pārvaldes sistēma, shēmas, siltās vietiņas,” stāsta aktieris Intars Rešetins, aicinot ikvienu piedalīties sestdien, 3. jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Kā informē “Divi Gani” pārstāve Tanita Tamme, Eirobarometra pēcvēlēšanu aptaujas vairāku gadu garumā liecina, ka jaunieši pārstāv procentuāli vismazāko vēlētāju grupu. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka tā ir sabiedrības daļa, kas ietver Latvijas nākotnes pamatus un darbības centru, raugoties no nacionālās un personiskās pārliecības, ekonomiskās un sociālās stabilitātes, militārās un sociālās drošības perspektīvas.

Lai aicinātu jauniešus piedalīties pašvaldību vēlēšanās sestdien, 3. jūnijā, tapis video aicinājums, kurā piedalās aktieris Intars Rešetins, radio dīdžejs Toms Grēviņš un hokejists Kaspars Daugaviņš.

Izveidotā video mērķis ir motivēt un iedrošināt jauniešus balsot pašvaldību vēlēšanās, atgādinot, ka ikviens no viņiem personiski ir aicināts uzņemties atbildību par Latvijas nākotnes attīstības gaitu, tostarp uzsvērt, ka katra balss ietekmē Latvijas nākotnes virzību.

Vairāku aptauju datu analīze norāda uz konkrētiem šķēršļiem, kas pazemina motivāciju piedalīties vēlēšanās, izteikt savu viedokli un balsot. Piemēram, intereses trūkums, informācijas nepietiekamība, neuzticība, nepatika pret politiku, bailes izdarīt nepareizo izvēli. Savukārt motivācija doties balsot, kā norāda paši jaunieši sociālajās aptaujās, ietver šādu komponentus: politiķu paveiktie darbi, ticība balsošanas ietekmei uz valsts nākotni, iespēja paust viedokli, regulāra sabiedrības izglītošana, reklāmas, līdzcilvēku aktivitāte un interese, kā arī apziņa, ka to dara arī citi.

Turklāt procentuāli visnozīmīgākās jauniešiem šķiet Saeimas vēlēšanas, bet pašvaldību vēlēšanas netiek uzskatītas par nozīmīgu Latvijas nākotnes attīstības mehānismu.

Video: latviešu slavenības aicina piedalīties pašvaldību vēlēšanās!

TOP komentāri

 • fds
  +6 +5 -1

  fds

  Jā, puse rīgas ielas brūk kopā - labi padarīts darbs, rindas bērnu dārzos jau sazin cik ilgi - labi padarīts darbs. Apgūsim ES fondus, lai uzbūvētu nevajadzīgu tramvajlīniju - labi padarīts darbs. Amatos salikti partijas biedri, bijušie noziedzinieki - labi padarīts darbs. Nanoūdens - labi padarīts darbs. Utt utt
 • fds
  +6 +5 -1

  fds

  KO utainais dara? Es kā rīdzinieks varu likt roku uz sirds un teikt - Rīga ir MISKASTE! Utainais NEKO pa šiem gadiem nav atrisinājis, viss paliek tikai sliktāk. Ielas ir katastrofālā stāvoklī, satiksme tikai pasliktinās, LV bērnu dārzos rindas nepaliek mazākas jau daudzus gadus, NĪN tikai ceļas kosmosā, korupcija Rīgas domē un tās iestādēs/uzņēmumos aug griezdamās.

  KO UTAINAIS IR IZDARĪJIS? Ā jā, grib būvēt absolūti nevienam nevajadzīgu tramvaju un iedevis smukus tramvajus un brīvbiļetes pensionāriem, jo to balsis visvieglāk ir nopirkt! Ā nu, vēl, protams, to savu sūda čupu kepku uztur.

  Protams, ka partijas visu ko var solīt, bet, ja Tu balso par Utaino, tad uz tevi laikam attiecas tā krievu paruna - ja sit, tātad mīl. Laikam gribi, lai tevi turpina dupsī ņemt un vēl ierēkt par tevi, ka tur tik dumjš.
 • Pablo
  +5 +3 -2

  Pablo

  "Trīs tantiņas no guļamrajoniem" - nožēlojama augstprātība. Kauns !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl