6 komentāri

Eiropas Padome vienā no saviem ziņojumiem par Latviju aicinājusi cīnīties pret Latvijas pilsoņu vienaldzību pret politiskajiem procesiem. Mūsu rīcībā ir jaunas aptaujas dati par to, kā iedzīvotāji paši raksturo savu interesi par valstī notiekošajiem politiskajiem procesiem.

Lūgti raksturot savu interesi par politiku skalā no 0 līdz 10, kur 0 nozīmē, ka vispār neinteresējas par politiku, bet 10 – ”interese ir ļoti liela”, vidējais Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā sniegtais vērtējums ir 6,5 punkti.

Salīdzinoši augstāku vērtējumu (7 un vairāk punkti) snieguši 37% iedzīvotāju. Vidēju vērtējumu (5 vai 6 punkti) sniegusi ceturtā daļa (26%) iedzīvotāju, bet 32% aptaujāto savu interesi par politiku raksturojuši kā zemu (1 līdz 4 punkti).

4% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā norādījuši, ka par politiku un politiskajiem procesiem valstī viņi vispār neinteresējas. Taču vēl 1% iedzīvotāju nav pauduši konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Video

TOP komentāri

 • Mārtiņš
  +1 +1 0

  Mārtiņš

  Politika pārsvarā ir tikai smadzeņu skalošanas sacīkstes, kuru rezultātā nekad neuzvar vēlētāji. Apnicis piedalīties loterijā bez laimestiem.
 • ziniet
  +1 +1 0

  ziniet

  es reizem paskatos zinas ,bet kad sak radit un stastit ar tiem 100 bezkaunam,ta sledzu uz citu kanalu.Nervi netur to bezkaunibu ,lai tur ir vienalga vai nav.bet mes neko nevaram izdarit,vini atklati par mums nirgajas.Taisa tik jaunas reformas,piem. ka VM,bet bardaku Rezeknes slimnica -kautuve noverst nevar,tad lai sledz vispar ciet.Kadas zalem cenas ,ar katru dienu paliek dargakas,parastais KORVALOLS,NESEN BIJA 1,70,TAGAD 2,50,BET TAS MIEGAM LAIKAM JAU PIECITI.B-t izvest visus un nosaut.
 • meemais
  +1 +1 0

  meemais

  Kāda jēga sekot kā tie 100 pārgudrie lems tā arī būs pagaidām,vienīgi ta katram no tiek 100 pa mazam staļinam pielikt klāt par audzinātāju

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl