Man ir svarīga šī valsts, Straujuma paziņo, ka atkāpties negrasās

3 komentāri
Man ir svarīga šī valsts, Straujuma paziņo, ka atkāpties negrasās
FOTO: LETA

Vienotība ir ierauta bezatbildības, baumu, nenovīdības un intrigu lavīnā – tā pēdējo nedēļu ziņas par nupat nupat gaidāmo premjeres gāšanu komentēja partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Iepriekš daudzu gaidītie skaļie paziņojumi šodien partijas kongresā tā arī neizskanēja. Āboltiņa uzsvēra, ka viņai neesot ambīciju un ministru amatiem, bet premjere Laimdota Straujuma – ka valdība turpināšot strādāt.

Vienotības iekšējie kašķi ir tēma, kas ziņu virsrakstus nav pametusi jau kopš pagājušajām Saeimas vēlēšanām. Kopš tā laika gan mainījušies uzsvari – konflikts starp partijas līderi Solvitu Āboltiņu un tās liberālo spārnu vairs nav centrālā tēma.

Tagad ziņās dominē spekulācijas par to, vai pašas partijas biedru intrigu dēļ amatu nezaudēs premjere Laimdota Straujuma? Atklājot kongresu Āboltiņa centās šīs runas slāpēt, paziņojot, ka viņai neesot ambīciju uz ministru amatiem.

Pati Straujuma norisēm partijā īpaši nepievērsās, atskaitoties par premjeres amatā padarīto. Baumas, ka viņa kongresā varētu paziņot par atkāpšanos no amata – nepiepildījās.

Es pieņemu, ka ir daļa klausītāju, kas šajā dienā sagaida kādus skaļus paziņojumus. Es esmu tam gatava. Es esmu gatava paziņot – man svarīga ir šī valsts. Man tā ir svarīga daudz vairāk par amatiem, par neskaidrām draudzībām un attiecību kārtošanu.

Tikmēr Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents, ekspremjers Valdis Dombrovskis, atgādināja, ka Vienotība ir vienīgais skaidri proeiropeiskais spēks Latvijas politikā.

Tādēļ ir svarīgi spēt uzņemties atbildību arī par nepopulāriem lēmumiem, piemēram, bēgļu uzņemšanu.

Atcerēsimies kādu savulaik nepopulāru lēmumu, kā eiro ieviešana Latvijā. Vienotība uzņēmās politiskā līdera lomu šajā procesā. Uzsākot darbu pie eiro ieviešanas, to atbalstīja tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju. Tagad pēc jaunākajiem eirobarometra datiem atbalsts vienotajai Eiropas valūtai Latvijā ir 78%. Un tas ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā (ES).

Jāpiebilst, ka oficiālais šīs sanāksmes mērķis bija apspriest Vienotības plānu Latvijas sagatavošanai valsts smitgadei.

Skaties video!