1 komentārs
Mamikins: Dombrovska paveiktais EP uzklausīšanā izraisīs virkni jautājumu
FOTO: LETA

Pašreizējā Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Valda Dombrovska (V/ETP) personība un paveiktais Latvijas premjerministra amatā Eiropas Parlamenta (EP) uzklausīšanā izraisīs virkni jautājumu,  sacīja EP deputāts Andrejs Mamikins (“Saskaņa”).

Mamikins, komentējot Dombrovska izvirzīšanu EK viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos norādīja, ka tā ir tikai nākamā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta [Žana Kloda] Junkera iespējama nominācija, jo galavārds pieder EP.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Bez apstiprināšanas EP viņš nedabūs neko, kā jebkurš cits amata kandidāts,” skaidroja Mamikins.

“Protams, EP sociāldemokrāti uzdos savus jautājumus laikā, kad notiks Dombrovska uzklausīšana mūsu politiskajā grupā vai ar mūsu biedru piedalīšanos attiecīgajā komitejā, tas ir fakts,” piebilda deputāts, kā galveno jautājumu minot Dombrovska sievai Ārijai Dombrovskai un viņa bijušās padomnieces vīram Indulim Bukanam piederošo firmu “Land Development”. Tāpat viņš norādīja, ka Dombrovskis, būdams Latvijas premjerministrs, nevēlējās “nekādu sociālo dialogu”.

“Saistībā ar to, ka viņš ir iespējamais viceprezidents, kurš būs atbildīgs par sociālo dialogu, tas ir viens no jautājumiem, kuru mēs viņam prasīsim. Protams, tiks runāts arī par separātiskajiem, citādi tos nevaru nosaukt, izteikumiem par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas. Šo frāzi var attaisnot kā neveiklu komunikāciju, taču tā aizvainoja vairākus EP deputātus, ne tikai no mūsu sociāldemokrātu grupas. Viņš joprojām pats par šo jautājumu nav izteicies. Tas ir nopietni,” uzskata Mamikins.

Junkers trešdien paziņoja par komisāru portfeļu sadalījumu jaunajā komisijā, kurā Dombrovskim ticis viens no viceprezidenta amatiem.

Kā viceprezidents eiro un sociāla dialoga lomā Dombrovskis cieši sadarbosies ar citiem viceprezidentiem. Savā atbildības jomā viņš vadīs un koordinēs darbu ar vairākiem komisāriem – ekonomikas, finanšu, nodokļu un muitas politikas komisāru Pjēru Moskovisī, nodarbinātības, sociālo lietu, kvalifikācijas un darbaspēka mobilitātes komisāri Marianni Teisenu, finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības komisāru Džonatanu Hilu, iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un mazo un vidējo uzņēmumu nozares komisāri Elžbetu Beņkovsku, reģionālās politikas komisāri Korinu Krecu un tieslietu, patērētāju aizsardzības un dzimumu vienlīdzības komisāri Veru Jourovu.

TOP komentāri

  • Vai Mamikins IR mūsējais?
    0 0 0

    Vai Mamikins IR mūsējais?

    Ieteiktu Mamikinam padomāt - vai apzināti gremdēt Latvijas pārstāvi vai tomēr nē. Valdim nebija laika turēt savu sievu aiz rociņas un virzīt viņas biznesu - viņš tai laikā strādāja mūsu visu labā. Vai tāpēc viņam būtu tagad par to jācieš? Vai tiešām Mamikins jau saslimis ar varaskāri? Eirodeputātiem taču dziļi pie kājas tas Dombrovska sievas bizness - pārāk sīka vienība, šo jautājumu var pacelt tikai savējie. Bet vai vajag?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl