LZS: Policijai pastiprināta uzmanība jāpievērš Tukuma nežēlīgā nozieguma atklāšanai

6 komentāri
LZS: Policijai pastiprināta uzmanība jāpievērš Tukuma nežēlīgā nozieguma atklāšanai
DEGPUNKTĀ

Policijai pastiprināta uzmanība jāpievērš Tukuma nežēlīgā nozieguma atklāšanai, informēja Latvijas Zemnieku savienības (LZS) pārstāve Krista Garkalne.

LZS norāda uz publiski izskanējušo, ka pagājušajā nedēļā Tukumā noticis īpaši nežēlīgs uzbrukums divām personām, kuras pašlaik atrodas slimnīcā. Viens no šiem cilvēkiem ir LZS biedrs Artis Jaunkļaviņš.

“LZS vārdā izsakām atbalstu cietušo tuviniekiem un ceram, ka policija lietu rūpīgi izmeklēs, noskaidros visus faktus, iepriekš izteikto draudu saistību ar notikušo, kā arī ar maksimālo likuma bardzību vērsīsies pret uzbrucējiem. Policijai jādara viss, lai šādas situācijas nepieļautu un tādas neatkārtotos,” uzsver LZS ģenerālsekretārs Artūrs Graudiņš.

LZS vadības pārstāvis akcentē, ka, ņemot vērā pēdējā laika pastrādātos noziegumus, kas izsaukuši lielu publisku ažiotāžu un nav atklāti, pie varas esošajām partijām ir jāpievērš pastiprināta uzmanība Valsts policijas kapacitātes stiprināšanai.

“Ir nepieciešams būtiski palielināt iedzīvotāju uzticības un apmierinātības līmeni ar policijas darbu, lai iedzīvotāji savās mājās un novados justos droši un pasargāti,” uzsver Graudiņš.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Tukumā apdegumus guva divi vīrieši, tostarp viens no viņiem cieta ļoti smagi. Viens no cietušajiem uzsver, ka abiem vīriešiem jau iepriekš tika draudēts, tāpēc viņš pieļauj, ka viņa draugam noticis homofobisks naida uzbrukums – viņš apliets ar degšķidrumu un aizdedzināts, savukārt VP nedēļas nogalē uzsvēra, ka līdz šim vēl nav guvusi apstiprinājumu tam, ka Tukumā notikušais būtu saistīts ar iepriekš viena cietušā iesniegto iesniegumu par viņam izteiktajiem draudiem.

Pēc lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības “Mozaīkas” sniegtās informācijas, ar degšķidrumu aplietā Normunda veselības stāvoklis pēc uzbrukuma vērtējams kā kritiski smags, un viņš ārstējas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Valsts apdegumu centra reanimācijā. “Cenšoties glābt draugu, arī Artis jūtas morāli sagrauts un ir cietis, šobrīd ārstē pēdu, vēdera, krūšu un roku apdegumus,” informēja organizācija.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja VP, “pēc naktī uz piektdienu notikušā ugunsgrēka” sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, un pašlaik norit izmeklēšana. VP līdz šim vēl nav guvusi apstiprinājumu tam, ka Tukumā notikušais ugunsgrēks, kurā cieta divi vīrieši, būtu saistīts ar iepriekš viena cietušā iesniegto iesniegumu par viņam izteiktajiem draudiem.

“Tiek izmeklētas vairākas notikuma iespējamās versijas un nozīmētas ekspertīzes. Pagaidām par izmeklēšanas gaitu policija nevar sniegt plašākus komentārus,” paziņoja VP.

Vienlaikus policija noraidīja izskanējušos viedokļus, ka uz cietušo personu rakstītajiem iesniegumiem par draudiem dzīvībai vai veselībai nav reaģēts, un gadījumi netiktu izmeklēti. VP apliecināja, ka 2020. gadā tā saņēmusi iesniegumu par iespējamiem draudiem vienam no cietušajiem. Toreiz pieņemts lēmums nesākt kriminālprocesu.

6 komentāri