Komentāri
LZS kongresā izskan sajūsma par ZZS augsto popularitāti un varas pārņemšanu valstī
Foto: LETA

Zaļie zemnieki ir kļuvusi par ietekmīgāko un populārāko politisko spēku Latvijā, un tas ir likumsakarīgi. Tādi secinājumi šodien izskanēja Jelgavā, kur notika Zaļzemnieku apvienības jeb lielākās partijas, Zemnieku savienības, kongress.

Tajā varēja dzirdēt ambiciozus plānus nākamgad uzvarēt pašvaldību vēlēšanās, kā arī solījumus vairāk rūpēties par lauku cilvēkiem, kur mīt partijas vidējais elektorāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd Latvijas zemnieku savienība, kas ir lielākais un ietekmīgākais Zaļo un zemnieku savienības veidojošais spēks ir uzkāpusi savā varas zenītā. Kopā ar partneriem tā atrodas gan reitingu, gan valdības galvgalī, tālu aiz sevis atstājot savulaik ietekmīgāko partiju Vienotība, kuras pārstāvji šodien kongresa nebija aicināti.

Brigmanis apsauca kolēģi, kurš centās partijas vadītājam atgādināt, ka zaļzemnieki no labklājības jomas paši atteicās, lai Kučinska valdībā varētu kūrēt daudz ienesīgāko Satiksmes nozari. Tikmēr premjers, kurs kongresa bija viesa lomā, jo pārstāv Liepājas partiju mēģināja Brigmani un citus varas apskurbušos nolaist pie zemes. Darba un problēmu valdībai ir milzum daudz, bet naudas budžetā katastrofāli trūkst. Īpaši pelēcīga perspektīva ir veselības aprūpē.

Kongresā izskanēja solījumi rūpēties par laukiem, nevis Rīgu, kur dzīvojošie uz reģionu atpalicības rēķina jau esot sasnieguši Eiropas vidējo līmeni. Vienlaikus novirzot vairāk naudu novados, ZZS neatsakās no vēlmes dubultot ekonomikas attīstības tempu līdz 5% no IKP. Kā to paredzēts nodrošināt gan īstas skaidrības nepalika. Nopietns pārbaudījums reitingu līderim būs nākamgad noliktās pašvaldību vēlēšanas. Zaļie aicināja partnerus neaizmirst līdzšinējo veiksmes formulu.

Pēc Brigmaņa teiktā labs rezultāts būtu 400 deputātu mandāti, tostarp pārstāvniecība arī Rīgas dome.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl