LSDSP: Jaunā partiju finansēšanas modeļa dēļ mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu ziedojumus”

1 komentārs
LSDSP: Jaunā partiju finansēšanas modeļa dēļ mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu ziedojumus”
PAULA ČURKSTE, LETA

Grozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas, kas savukārt būs spiestas pieņemt arī “oligarhu ziedojumus”, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) priekšsēdētājs Jānis Dinevičs.

Politiķis ir pārliecināts, ka jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.

Viņaprāt, ideja finansēt politiskās partijas no valsts budžeta kopumā nav peļama, jo tās mērķi ir saprotami. Tomēr Dineviča ieskatā, jārēķinās, ka demokrātijas procesus valstī tas neveicinās, jo “ikvienam domājošam cilvēkam rodas jautājums, kur mazajām partijām ņemt līdzekļus, lai pārvarētu nozīmēto 2% barjeru un kļūtu par lielākiem politiskiem spēkiem”.

“Visa Latvijas jaunāko laiku vēsture pierāda vienu, proti, politiskie spēki mūsu valstī mainās. Nepārtraukti rodas jaunas partijas un politiskās apvienības. Turklāt vismaz divas no pašreizējām valdības koalīciju veidojošajām partijām arī ir tieši tādas. Attiecīgi būtu naivi iedomāties, ka šīs partijas būs mūžīgas un to vietā nenāks citas,” uzskata LSDSP vadītājs.

Viņaprāt, jautājums par korupciju, ko “šķietami mēģināts risināt ar šo likumprojektu”, neiztur kritiku, jo tas, ka partijas saņems finansējumu no valsts, nebūt nenozīmē, ka pazudīs korupcija. “Gluži otrādi, varas partijām finanšu līdzekļus nevajadzēs vairs novirzīt savu partijas aparātu uzturēšanai un koruptīvās shēmas kļūs vēl nekontrolējamākas – nebūs vairs redzams, no kuras puses līdzekļi ieplūst partiju kasēs un šķietamā “caurskatāmība” visdrīzāk kļūs par kārtējo miglu sabiedrības acīs,” pauda Dinevičs.

Tādējādi Dinevičs neredz mazajām partijām citu ceļu, kā vien vērsties pie uzņēmējiem un citām interešu grupām, kas varētu šīs partijas atbalstīt. Viņš akcentēja, ka arī LSDSP patlaban notiek lielas pārmaiņas – ir atnākuši jauni cilvēki, veidojas jauna komanda, partijai domājot arī par finansējuma piesaisti, lai nodrošinātu jauna tēla piešķiršanu partijai pirms starta nākamajās vēlēšanās.

“Pagaidām vēl nezinu, kā rīkosies mūsu partija, jo to lemsim kopā ar kolēģiem, bet ir pilnīgi skaidrs, ka pie šādas partiju finansēšanas kārtības mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus un cita veida palīdzību, ja šādi piedāvājumi, protams, tiks izteikti,” pieļāva partijas vadītājs.

1 komentārs