LRA vēlas sākt nopietnas sarunas par iesaistīšanos jaunajā koalīcijā

0 Komentāru
LRA vēlas sākt nopietnas sarunas par iesaistīšanos jaunajā koalīcijā
FOTO: LETA

Lai gan Saeimā vēl nebijušo politisko spēku izredzes piedalīties jaunās valdības veidošanā netiek vērtētas pārāk augstu, Latvijas Reģionu apvienība tomēr vēlas sākt nopietnas sarunas par iesaistīšanos jaunajā koalīcijā. Tam atbalstu izteikusi arī Nacionālā apvienība.

Reģionu apvienību Saeimā lielā mērā ieveda kolorītais aktieris Artuss Kamiņš un bijušais prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars, taču šis politiskais spēks ir ilgi kaldināts projekts, pie kura šūpuļa stāvējuši pavisam citi cilvēki – pašvaldību darbā pieredzējušie Andrejs Ence, Dainis Liepiņš, Dagnis Straubergs un citi. Pēc biedru sanāksmes viņi atzīst, ka vēlas sēdēt pie jaunās koalīcijas galda.

Tikšanās jau norunāta ar Nacionālo apvienību, kas ir vienīgā no pašreizējās koalīcijas partijām, kas vēlas Reģionālās apvienības iekļaušanu valdībā. Reģionāļi gan norāda, ka vispirms vēl esot jāvienojas par kopīgiem mērķiem, ņemot vērā arī Saeimas jaunpienācēju priekšlikumus.

Viena no galvenajām prasībām ir reģionu interešu ievērošana valdības darbā. Tāpat Reģionu apvienība vēlas runāt par tautas vēlētu prezidentu un atšķirīgu lēmumu pieņemšanas procesu valdībā. Pagaidām gan apvienības iespējas tikt valdībā nav uzskatāmas par pārāk augstām. Vēl zemākas tās ir Ingunas Sudrabas partijai No sirds Latvijai. Šis politiskais spēks par savu tālāko rīcību spriedīs tuvākajās dienās.

0 Komentāru