LRA līderi vēlēšanās ir Smiltēns, Kleinberga, Brante, Viļums un Bite

0 Komentāru
LRA līderi vēlēšanās ir Smiltēns, Kleinberga, Brante, Viļums un Bite
Sintija Zandersone/LETA

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderi vēlēšanās ir Edvards Smiltēns, Nellija Kleinberga, Ieva Brante, Juris Viļums un Inga Bite, liecina politiskā spēka Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtais saraksts.

Rīgā kā saraksta līdere startē juriste Brante, kurai seko Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, Saeimas deputāts Mārtiņš Šics, īpašumu pārvaldnieks Valdis Gavars un AS “DC Holding” valdes loceklis Andrejs Ņilovs.

Vidzemē ar pirmo numuru kandidē Saeimas deputāts, Ministru prezidenta amata kandidāts Smiltēns, kuram sarakstā seko parlamentārietis, kordiriģents Arvīds Platpers, deputāts, basketbola treneris Varis Krūmiņš, deputāts Jānis Ruks un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja otrais vietnieks Valts Variks.

Kurzemē saraksta līdere ir LRA Saeimas frakcijas vadītāja Kleinberga, kurai seko Liepājas pilsētas vicemērs Ģirts Kronbergs, Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Dadzis, SIA “Rota IG” viesu uzņemšanas organizatore Baiba Lange un grupas “Pienvedēja piedzīvojumi” līderis, Valkas pilsētas kultūras nama direktors Māris Žigats.

Latgalē ar pirmo numuru startē deputāts Viļums, kuram seko Preiļu novada domes deputāts Juris Vucāns un deputāte Silvija Šimfa, Rēzeknes novada pašvaldības deputāts Guntis Rasims un Daugavpils latgaliešu biedrības priekšsēdētājs Valdis Lauskis.

Zemgalē līdere ir Saeimas deputāte Bite, kurai seko parlamentārietis Rihards Melgailis un Jēkabpils domes deputāts Mārtiņš Svilis, Kandavas novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule un Lauku atbalsta dienesta Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Viesturs Reinfelds.

Kā aģentūru LETA informēja politiskajā spēkā, starp pieteiktajiem 115 deputātu kandidātiem esot pieredzējuši politiķi no Saeimas un Latvijas pašvaldībām. Vairāk par 50% ir dažādu nozaru profesionāļi, kuri parlamenta vēlēšanās kandidē pirmo reizi, un vairāk nekā 90% LRA deputātu kandidātu ir ar augstāko izglītību, norādīja politiskajā spēkā.

LRA Saeimas frakcijas vadītāja Kleinberga uzskata, ka partiju apvienības priekšrocība ir plaša pārstāvniecība pašvaldībās, tāpēc LRA sarakstā ir vairāk nekā 25 Latvijas pašvaldību vadītāji vai deputāti. No politiskā spēka startē arī Rūjienas novada pašvaldības priekšsēdētājs Guntis Gladkins, Kandavas domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule un Kārsavas novada pašvaldības izpilddirektors Toms Vorkals.

“LRA sarakstos atradīsiet ļoti daudz cilvēku, kuri ar savu labo reputāciju ir izpelnījušies sabiedrības uzticību,” pauda Kleinberga.

Viņa minēja, ka, piemēram, sarakstos ir vairāki atpazīstami ārsti, tai skaitā Veide un ģimenes ārsts Māris Nātra, kurš aktīviesot iestājies pret e-veselības ieviešanu. Politiskā spēka sarakstā ir arī 16 juristi, piemēram, starptautisko tiesību doktors, Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes prodekāns Jānis Grasis, tiesību doktors, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas un Biznesa augstskolas “Turība” pasniedzējs Jānis Rušenieks, Rīgas Juridiskās augstskolas pasniedzējs Jānis Ābols un citi.

LRA deputātu kandidātu sarakstā ir arī 17 ekonomisti, arī bijušais Valsts kases vadītājs, pašlaik uzņēmējs Aivars Veiss. Tāpat no politiskā spēka kandidē tehnisko zinātņu doktors, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes Pārbaudījumu komisijas priekšsēdētājs Jānis Mārciņš, psiholoģijas doktore, Rīgas Tehniskās universitātes Humanitārā institūta Inženierpedagoģijas un psiholoģijas katedras asociētā profesore Airisa Šteinberga, “Bez PVN” grupas dalībnieks Guntis Rasims.

Kleinberga akcentēja, ka starp LRA kandidātiem ir arī SIA “Brīvais Vilnis” izpilddirektors Māris Trankalis, Lauku atbalsta dienesta Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Viesturs Reinfelds, restorānu tīkla “Double Coffee” īpašnieks Andrejs Ņilovs, labdarības organizācijas “Palīdzēsim viens otram” vadītājs Edijs Pipars un Policijas koledžas izveidotājs un bijušais vadītājs Aigars Evardsons.

Partijas un partiju apvienības kandidātu sarakstus var iesniegt Centrālajā vēlēšanu komisijā līdz 7.augustam.

13.Saeimas vēlēšanas notiks oktobra pirmajā sestdienā.

0 Komentāru