LRA izvirza ambiciozu mērķi: pēc pusgada partija turēs valdības grožus

3 komentāri
LRA izvirza ambiciozu mērķi: pēc pusgada partija turēs valdības grožus
Foto: f64

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) savā forumā uzstāda ambiciozu mērķi Saeimas vēlēšanām – pēc pusgada partija sevi redz turam valdības grožus.

Naudas izšķērdēšana, necaurspīdīgu lēmumu pieņemšana un arogance pret Latvijas valsts iedzīvotājiem – no partijas LRA foruma tribīnes sestdien vairākkārt asa kritika tika veltīta pašreizējās valdības virzienā.

Juris Viļums
Saeimas deputāts (LRA)

Latgale kļūst par indikatoru, kur mēs redzam, ka problēmas netiek risinātas un kādi mums draudi ir visā Latvijā, ne tikai Latgalē. Valdība ik pa laikam iedod kādu tableti, uzliek ielāpu, bet risinājumu kā nav, tā nav.

Pašreiz opozīcijā esošā partija izvirzījusi ambiciozus mērķus un vēlas 13. Saeimā pārņemt vadības grožus. Reģionu apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga partijas sanāksmē slavēja politiskā spēka darbu, kas atšķirībā no citām partijām, neesot novirzījies no pamatvērtībām .

Nellija Kleinberga
LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja

Mēs esam konsekventi gājuši uz priekšu, meklējuši sabiedrotos, arī esot opozīcijā, un šobrīd mēs varam teikt, ka mēs esam vienīgā īstā opozīcijas partija. Šī situācija mums kā ilgiem pašvaldību vadītājiem bija izaicinājumi, jo mēs bijām pieraduši strādāt opozīcijā, lai mēs ieietu nacionālās politikas veidošanā jau ar pieredzi.

Latvijas Reģionu apvienība par premjera amata kandidātu izvirzīja pašreizējās Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu. Kā vienu no prioritātēm Smiltēns minēja  reģionu attīstību un nepieciešamību panākt, lai iedzīvotāji savu dzīvi saistītu ar Latviju.

Edvards Smiltēns
LRA premjera amata kandidāts

Bez reģionu attīstības mums Latvijā būs ļoti sarežģīti nosargāt tādas vērtības kā latviešu valodu, mūsu kultūru un latviešu dzīvesveidu, visu to, kas padara mūs īpašus. Vairāki politiķi soctīklos ir nekautrējoties ņirgājušies par reģioniem, kā par nekurieni, kakta galu, kam nav nekādas nākotnes, bet vienlaikus mēs veidojam reemigrācijas plānu un aicinām aizbraukušos atpakaļ. Bet ir ļoti liela starpība. Tie bērni, kas ceļ roku un saka, ka viņi, visticamāk, aizbrauks, viņi ar mājām nesaprot Rīgu, bet gan Valku, Api vai kādu citu vietu.

Smiltēns arī iezīmē sarkanās līnijas sadarbībai ar citām partijām – Latvijas reģionu apvienībai noteikti nebūšot pa ceļam ar ”Saskaņu”. “Šobrīd ir tā, ka tā sarkanā līnija ir “Saskaņa”, jo, es domāju, viņiem ilgus gadus vēl būs jāpierāda, ka viņi ir Latvijai lojāli,” sacīja LRA premjera amata kandidāts.

Savu vērtējumu par partijas izredzēm nākamajā Saeimā forumā bija uzaicināts paust arī politologs Ivars Ijābs, kurš norādīja, ka Reģionu apvienībai tāpat kā citiem politiskajiem spēlētājiem priekšā ir sīva cīņa, jo ne tikai politiskā telpa ir mainījusies, bet mainījušies arī vēlētāji.

Ivars Ījabs
politologs

Ja mēs paskatāmies uz to, kāda izskatās Latvija un Latvijas vēlētāji, salīdzinot ar 2014. gadu, tad viena lieta, kas nepārprotami krīt acīs, ir tas, ka vēlētāji ir dezorientēti, viņi ir krietni lielākā mērā dezorientēti nekā 2014. gadā. Neizlēmušie 2014. gada aprīlī bija 20%, šobrīd tie ir 28%. Ir nākuši klāt tie, kas nepiedalīsies. Tā telpa, kurā sevi pieteiks Latvijas Reģionu apvienība kā vienu no spēlētājiem, ir kļuvusi plašāka, un tie rādītāji, kādus jūs nolasāt reitingos, neko nenozīmē. Jautājums ir, kā jūs rīkosieties šo atlikušo mēnešu laikā, jo kampaņa būs sīva.

Latvijas Reģionu apvienība guva pārliecinošus panākumus pašvaldību vēlēšanās, un šobrīd partija ir pārstāvēta kopumā 60 Latvijas novados. Reģionu apvienības Saeimas frakcijā šobrīd darbojas desmit deputāti, un partijas reitings martā bija 1,6 procenti.