6 komentāri
LRA atkārtoti rosina par klātesošiem balsošanā neuzskatīt deputātus, kas “atturēsies”
(Ieva Lūka / LETA)

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) atkārtoti rosina Saeimas kārtības rullī noteikt, ka par klātesošiem balsošanā uzskatāmi tie deputāti, kas balsojuši “par” vai “pret”, liecina LRA parlamenta frakcijas priekšsēdētājas Nellijas Kleinbergas iesniegtais priekšlikums.

Līdz ar to rosināts izslēgt nosacījumu, ka par klātesošiem balsošanā jāuzskata arī tie deputāti, kas balso “atturoties”.

Tāpat LRA rosina noteikt, ka ne mazāk kā vienai trešdaļai komisijas locekļu ir tiesības prasīt attiecīgās komisijas ārkārtas sēdes sasaukšanu, norādot tās darba kārtību.

Kā ziņots, LRA jau pavasarī rosināja šādas izmaiņas, taču priekšlikums tika noraidīts. Tā laika LRA Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars norādīja, ka deputāti ir ievēlēti, lai Saeimā izdiskutētu un pieņemtu lēmumus, kas ietekmē visu sabiedrību un ikvienam ir jāspēj savu lēmumu pamatot.

“Iedzīvotāji un sabiedriskās organizācijas vairākkārt paudušas viedokli, ka atturēšanās balsojumā būtu uzskatāma kā deputāta pienākumu neveikšana, turklāt neveicina sabiedrības uzticēšanos deputātiem,” iepriekš bija skaidrojis Bondars.

Jau vēstīts, ka deputāti konceptuāli atbalstījuši grozījumus parlamenta Kārtības rullī, paredzot noteikt, ka Saeimas komisijas sēdes turpmāk varēs ierakstīt tikai ar parlamenta iekārtām, vai arī akreditēti žurnālisti.

Lai arī deputāti iepriekš Saeimas Juridiskās komisijas sēdē, apspriežot šīs izmaiņai, tieši nepieminēja politiķi Artusu Kaimiņu (KPV LV), kurš mēdz filmēt komisiju sēdes un arī montētus materiālus ievietot internetā, noprotams, ka šī norma liegtu viņam filmēt sēdes.

TOP komentāri

 • Janis Jersovs
  +3 +3 0

  Janis Jersovs

  Diktatura ir labakais valdisanas veids aprobezota valsti, kura intelekta paliekas vairs nav atrodamas
 • s
  +2 +2 0

  s

  Puse Latvijas pilsoņu nepiedalās vēlēšanās, nepilda savu pienākumu, ari deputāti dara tāpat.
 • Vita Eglīte
  +2 +2 0

  Vita Eglīte

  Ja godīgi-balts vai melns, lai var izskaidrot vēlētājiem, kāpēc par vai pret. Viens no vārda atturēties sinonīmiem-noliegt sevi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl