LIZDA prasīs garantijas pedagogu atalgojuma kāpinājumam, citādi lems par protestu rīkošanu

2 komentāri

Ja skolotājiem nebūs garantijas, ka no nākamā gada septembra atbilstoši iepriekš solītajam pieaugs viņu atalgojums, pedagogi lems par protestu rīkošanu.

Par tādu soli izglītības darbinieku arodbiedrības padome trešdien izšķīrās ārkārtas sēdē, kurā piedalījās arī nozares ministre. Nākamā gada budžetā ir atvēlēta nauda, lai skolotāju minimālā alga būtu saglabāta 750 eiro apmērā. Lai pildītu ar likuma spēku iepriekš doto solījumu, zemākās algas no nākamā gada 1. septembra celt par 40 eiro, budžetā līdzekļu nav. Tam vajadzīgi vairāk nekā deviņi miljoni eiro.

Izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) trešdien skolotājiem norādīja, ka nākamgad algas skolotājiem varētu celt, ja plānoto apmēru pārsniegs ieņēmumi no noziedzīgi iegūto līdzekļu konfiskācijas, un to akceptēs Eiropas Komisija (EK). Arodbiedrību šāds piedāvājums neapmierināja.

Pēc tikšanās arodbiedrības padome aiz slēgtām durvīm izšķīrās prasīt politiķiem līdz 18. oktobrim sniegt garantijas, ka nauda algu palielināšanai būs. Ja tādas netiks sniegtas, jau 24. oktobrī pedagogi lems par protesta akciju rīkošanu.

2 komentāri