Likvidācijas gadījumā “KPV LV” būs jāatmaksā neizlietotais valsts budžeta finansējums

8 komentāri
Likvidācijas gadījumā “KPV LV” būs jāatmaksā neizlietotais valsts budžeta finansējums
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Ja partija “KPV LV” likvidēsies, tai valsts budžeta finansējuma izmaksa tiks pārtraukta un neizlietotais budžeta finansējums būs jāatmaksā, noskaidroja KNAB.

Vienlaikus KNAB apliecināja, ka partijas nosaukuma maiņa neietekmētu valsts budžeta finansējuma izmaksu.

Jau ziņots, ka KNAB 15. janvārī deviņām partijām trešdien kopumā pārskaitījis 2 197 574 eiro lielu valsts finansējumu. “KPV LV” pārskaitīti 321 684 eiro.

Nākamā finansējuma izmaksa paredzēta šogad 15. jūlijā. Atbilstoši KNAB lēmumam, turpmākos četrus gadus partija kopumā katru gadu saņemtu 643 369 eiro.

Partija savu budžetu var papildināt arī no ziedojumiem. Pērn “KPV LV” ziedojumos pārskaitīti 20 680 eiro.

Tāpat vēstīts, ka 8.janvārī “KPV LV” Saeimas frakcija nolēma no tās sastāva izslēgt divus Saeimas deputātus – partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētāju Artusu Kaimiņu un Aldi Blumbergu. Kā skaidroja “KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens, šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā abu deputātu “ilgstošu attieksmi” pret partijas Saeimas frakcijas darbu.

Tikmēr “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs nesen paziņoja, ka tiek apsvērta iespēja par partijas rebrendingu jeb pārzīmološanu.

Viņš pauda, ka gads sākās ar “lielu, rupju, vulgāru un droši vien politiķiem nepiedienīgu konfliktu” starp Aldi Gobzemu un nu jau no frakcijas izslēgto partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētāju Kaimiņu. “Un, mūsuprāt, tas ir būtiski ietekmējis partijas reitingus,” sacīja Zakatistovs.

Viņaprāt, atskatoties uz iepriekšējo gadu, redzams, ka partijas problēmu pamatā ir “Kaimiņa personīgās īpašības, patvaļa, droši vien neprognozējamība un zināmā veidā arī personības kulta pazīmes”. Zakatistovs arī pauda, ka politiskajiem komentētājiem būs jāizdomā, kā citādi saukt partiju, jo tā vairs nebūs “Kaimiņa partija”.

Tikmēr Kaimiņš aģentūrai LETA sacīja, ka lēmums par viņa izslēgšanu pieņemts “aiz muguras”, tomēr viņš nevēloties par to spriest personāliju līmenī. Pašreizējo situāciju esot izraisījusi nepietiekama aktīvistu vērtēšana partijas veidošanas laikā.

Kaimiņš arī uzskata, ka viņa izveidotā partija šobrīd valstij nodara vairāk ļaunuma nekā labuma un to vairs nav iespējams izglābt, tāpēc aicinās biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Viņš pauda, ka viņa kļūda, dibinot partiju, bija nepietiekami stingrs biedru filtrs, rezultātā “tur nokļuvuši tādi cilvēki, kas kardināli mainījušies, un viņi nav teikuši, ka ir mainījušies”.

Deputāts arī paudis, ka ieraugot aptuveni 330 000 eiro, ko partijai ieskaitīja no valsts budžeta, pirmā doma bijusi tos atskaitīt atpakaļ, jo tā minētā summa, viņaprāt, tiktu izmantota lietderīgāk.

8 komentāri