Lielākā iedzīvotāju daļa uzskata, ka premjers jāizvēlas no ”Saskaņas”

2 komentāri
Lielākā iedzīvotāju daļa uzskata, ka premjers jāizvēlas no ”Saskaņas”
Foto: LETA

Trešā daļa jeb 31% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka nākamais Ministru prezidents ir jāizvēlas no partijas, kura Saeimas vēlēšanās ieguvusi vislielāko balsu skaitu, atklāj pētījumu aģentūras TNS veiktā aptauja.

Jāatgādina, ka 12. Saeimas vēlēšanās visvairāk balsu, proti, 23%, saņēmusi politiskā partija ”Saskaņa”. Otrā ir ”Vienotība”, kas noapaļojot saņēmusi 22% balsu. Bet trešajā vietā ar vairāk nekā 19% balsu ierindojas ”Zaļo un zemnieku savienība”. Parlamentā iekļūst arī ”Nacionālā apvienība” ar 16,5 % balsu un ”No sirds Latvijai” ar gandrīz 7 %. Kā pēdējā 5% barjeru pārvar ”Latvijas Reģionu apvienība” ar mazliet vairāk nekā 6% vēlētāju balsu.

Iedzīvotāju aptaujā par to, no kuras partijas būtu jāizvēlas nākamais Ministru prezidents, gandrīz piektā daļa jeb 22% norādījuši, ka nākamais premjers būtu jāizvēlas no jebkuras Saeimā iekļuvušās partijas neatkarīgi no vēlēšanās iegūto balsu skaita.

Tikmēr 3% respondentu uzskata, ka par premjerministru jākļūst personai, kas ir kādas konkrētas partijas biedrs, taču nav kandidējis Saeimas vēlēšanās. Savukārt 2% iedzīvotāju norādījuši, ka valdības vadīšana jāuztic profesionālam speciālistam ar pieredzi.

2% iedzīvotāju norādījuši kādu citu principu, pēc kāda jāizvēlas nākamais Ministru prezidents, bet teju desmitā daļa (9%) aptaujāto nav varējusi sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Jau ziņots, ka līdzšinējā koalīcija lēmusi, – Laimdota Straujuma arī nākamos četrus gadus vadīs valdību.

2 komentāri