Lielākā daļa par prezidentu gribētu Bondaru, Bērziņu vai Levitu

Komentāri

Salīdzinoši visbiežāk (29%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka vēlētos Latvijas Valsts prezidenta amatā redzēt vienīgo oficiāli nosaukto kandidātu – Mārtiņu Bondaru. Tikmēr ceturtā daļa (24%) iedzīvotāju uzskata, ka Valsts prezidenta amatā vēl vienu termiņu labprāt redzētu pašreizējo Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Savukārt aptuveni desmitā daļa (12%) iedzīvotāju ir izteikušies, ka Latvijas Valsts prezidenta amatā vēlētos redzēt Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu, bet 7% aptaujāto nosaukuši Latvijas vēstnieku NATO Māri Riekstiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl 6% aptaujāto Latvijas Valsts prezidenta amatā vēlētos redzēt Ventspils mēru Aivaru Lembergu, 5% – Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu; 2% uzskata, ka Valsts prezidenta amatā būtu jāatgriežas Vairai Vīķei-Freibergai, bet 1% šajā amatā vēlētos redzēt Ingūnu Sudrabu.

Tikmēr 4% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem kā vēlamo prezidenta amata kandidātu norādījuši kādu citu personu.

Vairāk nekā desmitā daļa (11%) izteikušies, ka pašlaik neredz pieņemamu kandidatūru vai arī nespēj sniegt konkrētu atbildi par vēlamo Latvijas Valsts prezidenta amata kandidatūru.

Absolūtais vairākums (79%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka ir nepieciešamas plašākas diskusijas par to, kādam tieši jābūt Latvijas Valsts prezidentam. 15% domā, ka šāda diskusija nav nepieciešama. Tikmēr 5% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Pēc nepilniem četriem mēnešiem Latvijā tiks vēlēta augstākā amatpersona – Valsts prezidents. Partijas gan nesteidz oficiāli atklāt savus kandidātus, tikmēr Nacionālā apvienība nākusi klajā ar priekšlikumu rīkot plašākas diskusijas par to, kādam tieši jābūt Latvijas Valsts prezidentam.

Šobrīd oficiāli savu kandidātu ir izvirzījusi tikai Reģionu apvienība, kas nosaukusi Mārtiņa Bondara vārdu. Pārējo kandidātu vārdi izskanējuši neoficiāli.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl