Lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka par veselības ministru jākļūst mediķim

Komentāri
Lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka par veselības ministru jākļūst mediķim
Foto: Flickr

Lielākā daļa jeb 28% Latvijas aptaujāto iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka demisionējušās Ingrīdas Circenes vietā veselības ministra krēsls būtu jāieņem nozarē strādājošam mediķim, atklāj pētījumu aģentūras TNS un LNT raidījuma “900 sekundes” veiktā aptauja.

Ceturtā daļa (24%) iedzīvotāju domā, ka tas būtu jāuztic nozarē strādājošam vadītājam, bet 15% uzskata, ka amats būtu jāieņem kādam no Veselības ministrijas ierēdņiem.

6% respondentu ir pārliecināti, ka Veselības ministra amats būtu jāuztic neatkarīgam, nozarē nestrādājošam vadītājam, savukārt 5% iedzīvotāju norādījuši, ka tas būtu jāieņem kādam no 11.Saeimā ievēlētajiem politiķiem.

Piektajai daļai (22%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

7.jūlijā veselības ministre Ingrīda Circene Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai iesniedza demisijas rakstu. Patalban, augusta sākumā, nav atrasts jauns ministrs un šos pienākumus pilda L. Straujumas sasauktā darba grupa. Līdz šim no veselības ministra amata atteicies uzrunātais Rīgas Stradiņu Universitātes (RSU) attīstības prorektors Toms Baumanis, kā arī Veselības ekonomikas asociācijas (LVEA) vadītāja Daiga Behmane.

Lasi vēl