Komentāri
Levits: Zoodārza procedūra Valsts prezidenta kandidātu izvēlē faktiski vairs nav iespējama
Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits piedalās konferencē "Tiesas juridiskās kultūras telpā" Latvijas Universitātē, kas veltīta Administratīvo tiesu izveidošanas desmitgadei. (Foto: LETA)

Valsts prezidentu kandidātu izvēlē zoodārza procedūra faktiski vairs nav iespējama un sabiedrība to neakceptētu, uzskata Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kuru nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK kopā ar citiem deputātiem plāno virzīt prezidenta amatam.

Komentējot prezidenta kandidātu izvirzīšanas procesu, Levits sacīja, ka process atbilst Satversmei, taču tam jābūt saturiskākam un caurspīdīgākam. ”Mana kandidatūra tādēļ ir uzskatāma arī par simbolisku noraidījumu līdz šim valdošajai shēmošanas un intrigu kultūrai. Negaidīti plašais atbalsts pilsoniskajā sabiedrībā manai kandidatūrai ir zīme, ka cilvēki ir noilgojušies pēc demokrātiskas politiskas kultūras,” pauda Levits.

Viņš arī uzskata, ka pirmais panākums ceļā uz to jau ir gūts, jo zoodārza procedūra kandidātu izvēlē faktiski vairs nav iespējama, nedz vēlēšanu pirmajā kārtā, nedz arī nākamajās kārtās. Deputātiem ir jābalso pēc savas sirdsapziņas, nevis pakļaujoties aizmuguriski sashēmotiem plāniem. Esmu piesardzīgi cerīgs, ka tas tā būs, piebilda Levits.

Taujāts, vai ir būtiski, lai viņa kandidatūru izvirzītu vairāku partiju pārstāvji, Levits norādīja, ka tas būtu vēlami, bet nav nepieciešami. ”Mana kandidatūra ir atbrīvojums un aicinājums deputātiem, vairs nepakļauties aizmuguriskiem shēmojumiem, bet iztaisnoties un rīkoties pēc savas sirdsapziņas,” uzskata Levits.

Viņš arī pastāstīja, ka pirmajā balsojumā par Valsts prezidenta kandidātiem rēķinās ar nacionālas apvienības atbalstu un, ņemot vērā, ka Vienotībai un No sirds Latvijai (NSL) būšot brīvais balsojums, arī ar ievērojamu šo frakciju atbalstu.

Levits akcentēja, ka ir atvērts un ieinteresēts dialogam ar visiem politiskajiem spēkiem, kas stingri stāv uz Satversmē iezīmēto demokrātisko pamatvērtību platformas. Tie ir spēki, uz kuriem balstos, un ar kuru atbalstu rēķinos, piebilda Levits.

Kā ziņots, nacionālā apvienība pagājušajā nedēļā atbalstīja Levita virzīšanu Valsts prezidenta amatam, aicinot arī citus parlamenta deputātus pievienoties. Levita nominēšanu plāno atbalstīt arī atsevišķi opozīcijas deputāti, piemēram, Ringolds Balodis (NSL), kā arī Vienotības deputāti, piemēram, Lolita Čigāne.

Iepriekš valdošā koalīcija plānoja vienoties par kopīgu kandidātu prezidenta amatam, taču tas neizdevās. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Valsts prezidenta amatam nolēma virzīt aizsardzības ministru Raimondu Vējoni. Atbalstu Vējonim sākotnēji oficiāli pauda arī Vienotība, bet pēc nacionālās apvienības lēmuma par Levitu Vienotības frakcijai būs brīvais balsojums par kādu no šiem kandidātiem.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl