Levits mudinās politiķus rīkoties, lai nodrošinātu plašāku informatīvo telpu Latvijas pilsoņiem

1 komentārs
Levits mudinās politiķus rīkoties, lai nodrošinātu plašāku informatīvo telpu Latvijas pilsoņiem
OKSANA DŽADANA, F64

Valsts prezidents Egils Levits mudinās politiķus rīkoties, lai izveidotu sistēmu, kas Latvijas pilsoņiem garantētu plašākas kvalitatīvas un uzticamas informācijas telpas pieejamību, īpaši situācijā, kad tiek reorganizēts viens no lielajiem medijiem – telekanāls LNT.

Levits intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” izteicās, ka Latvijas uzticamās un kvalitatīvās informācijas telpa jau līdz šim ir bijusi par šauru, bet LNT Ziņu dienesta reorganizēšana situāciju vēl vairāk pasliktinās.

“Mūsu kvalitatīvās informācijas telpa ir tā vai tā jau ļoti vāja. Protams, jūs [LNT] bijāt šeit, un arī citi ziņu un analītiskie avoti, bet tas Latvijas pilsonim ir daudz par maz, lai varētu adekvāti pārstrādāt informāciju un attiecīgi rīkoties. Un tagad šī informatīvā telpa kļūst vēl mazāka. Tas nozīmē, ka valstij tomēr ir kaut kas jādara, lai nodrošinātu šo informatīvo telpu Latvijas pilsoņiem,” teica Levits.

Viņš akcentēja, – lai demokrātija varētu labi funkcionēt, ir nepieciešama kvalitatīvas informācijas telpa no uzticamiem avotiem, tāpēc valstij būtu kaut kas jādara, lai to nodrošinātu. Viņa ieskatā, līdz šim tas darīts “ļoti gariem zobiem”, un “nekas prātīgs nav sanācis vai ļoti minimāli kaut kas ir sanācis”.

“Šis notikums [LNT reorganizēšana] ir vēl papildu arguments tam, ka valstij tomēr ir jāsakārto šī sistēma, jāuzmostas no miega. (..) Valstij ir pienākums šādu sistēmu radīt,” norādīja Valsts prezidents, piebilstot, ka ar to viņš domā, ka valstij būtu jārūpējas ne tikai par sabiedrisko, bet arī kvalitatīvu komerciālo mediju pastāvēšanu.

“Par šādu sistēmu ir steidzīgi jāsāk domāt, un es ceru, ka valsts arī to darīs, un to es arī teikšu politiķiem, ka tas ir viens uzdevums, kuru mēs nevaram atstāt novārtā,” sacīja Levits.

Prezidents arī piebilda, ka tieši LNT gadījums izgaismo valsts padomes veidošanas nepieciešamību – tā būtu institūcija, kas dotu padomus valdībai un parlamentam, kā darboties, lai nodrošinātu Latvijas ilgtspējību. “Tādas institūcijas nav, un tieši šis gadījums ar LNT un valdības klusēšanu pierāda, ka tāda ir nepieciešama,” pauda Levits.

Video: Intervija ar Egilu Levitu raidījumā “900 sekundes”