Levits: Iekšlietu sistēma ir kritiskā stāvoklī

80 komentāri
Levits: Iekšlietu sistēma ir kritiskā stāvoklī
PUBLICITĀTES FOTO

Valsts prezidents ceļ trauksmi par situāciju policijā un citās iekšlietu struktūrās – nepietiekamā finansējuma dēļ stāvoklis esot kritisks, vēsta TV3 Ziņas.

Levits akcentēja, ka viens no viņa ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) tikšanās laikā 22. aprīlī apspriestajiem jautājumiem bija situācija saistībā ar iekšējo drošību. Levits sarunā paudis bažas, ka tā patlaban ir kritiskā stāvoklī.

Levits vērsa uzmanību uz to, ka pēdējos 15 gadus vai, iespējams, vēl ilgāku laiku policija, izmeklētāji, robežsardze un citas iekšlietu institūcijas zināmā veidā atpaliek no kopējās attīstības valstī. “Jāsaka atklāti, Latvijas iekšējās drošības jomas institūcijas ir atpalikušas no kopējās valsts attīstības. Pēdējos gados mums bija investīcijas un ieguldījumi dažādās nozarēs. Tās visas ir gājušas uz priekšu, bet šī nozare ir tradicionāli apdalīta. Un tā tas vairs nevar turpināties. Un es teiktu, ka tā ir kritiskā stāvoklī,” uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Levits aicināja, – nākamā gada valsts budžetā par vienu no galvenajām prioritātēm noteikt iekšlietu institūciju sakārtošanu, šim mērķim atvēlot saprātīgas investīcijas. Tomēr viens no galvenajiem jautājumiem ir nodrošināt iespēju par labas un kvalitatīvas izglītības iegūšanu iekšlietu struktūrās strādājošajiem.

Prezidents uzskata, ka, veidojot nākamā gada budžetu, vienai no valdības prioritātēm jābūt finansējuma palielināšanai Iekšlietu ministrijai.

“Policijas akadēmijas likvidēšana ir bijusi liela kļūda, tas ir jālabo. Tas nenozīmē, ka ir jāatjauno tieši šāda akadēmija, bet vienai iekšēji saskaņotai policijas un līdzīgo amatpersonu izglītības iestādei ir jābūt,” sacīja prezidents.

Levits atzina, ka attiecīgos jautājumus nevar atrisināt viena gada laikā, taču par to jāsāk laikus domāt.

Pēc tam tiek sagaidīts no iekšlietu ministra, ka viņš virzīs šo jautājumu uz valdību, lai “mēs varētu iedarbināt procesu, lai atjaunotu iespēju policistiem un izmeklētājiem iegūt kvalitatīvu izglītību”.