Levits: Eiropas Savienībā ir nepieciešamas reformas, jo krīzes ir izgaismojušas tās vājās vietas

3 komentāri
Levits: Eiropas Savienībā ir nepieciešamas reformas, jo krīzes ir izgaismojušas tās vājās vietas
ILMĀRS ZNOTIŅŠ, VALSTS PREZIDENTA KANCELEJA

Eiropas Savienībā ir nepieciešamas reformas, jo virkne krīžu ir izgaismojušas tās vājās vietas, otrdien paziņojumā presei Rīgas pilī, līdzās Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, sacīja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts pirmā amatpersona uzsvēra, ka priekšā stāv milzīgs darbs Eiropas ekonomikas atveseļošanā no Covid-19 pandēmijas radītās krīzes. Viņa ieskatā, šī iespēja ir jāizmanto, lai stiprinātu Eiropas kopīgo tirgu, virzītos uz Eiropas Zaļo un digitālo kursu.

Uzņemot Rīgas pilī Francijas prezidentu ar kundzi Brižitu Makronu, Levits akcentēja, ka Francija ir vienīgā Eiropas Savienības dalībvalsts, kurai ir pastāvīga locekļa statuss ANO Drošības padomē.

Levits uzsvēra, ka Francijai tas dod īpašu iespēju aizstāvēt Eiropas viedokli par pasaules konfliktiem un apdraudējumu mazināšanu. Viņš pauda, ka arī Latvija cer 2025.gadā iegūt nepastāvīgā locekļa statusu Drošības padomē, tādējādi pastiprinot Eiropas balsi pasaulē.

“Taču, lai pasaulē varētu paust un aizstāvēt kopīgu Eiropas nostāju, pie tās ir jāspēj nonākt. Skaidri redzams, ka blokā ir nepieciešamas reformas, par to Francijas prezidents jau ir daudz runājis un zināmā mērā arī uzņēmies vadošo lomu Eiropas iekšējā diskusijā,” sacīja Levits, uzsverot, ka ar to vien ir par maz. Centrālā loma ir Francijas un Vācijas tandēmam, bet vienlaicīgi nepieciešama visu Eiropas Savienības dalībvalstu aktīva līdzdalība Eiropas reformu un vienotības veicināšanas procesā, norādīja Levits.

Tāpat prezidents sacīja, ka “mēs nedrīkstam bāzt galvu smiltīs un cerēt, ka varēsim dzīvot pa vecam”. Levits norādīja, ka tādēļ Latvija pilnībā atbalsta Francijas prezidenta aicinājumu vēl šoruden atklāt konferenci par Eiropas nākotni.

“Mums jāieklausās Eiropas pilsoņu domās, lai nonāktu pie saprātīgām reformām, kas atjauno Eiropas Savienības efektivitāti. Tikai tā mēs spēsim piepildīt Eiropas ambīcijas,” uzsvēra prezidents.

Levits norādīja, ka ar Makronu pārrunās vairākus jautājumus, ieskaitot Latvijas attiecības ar tās kaimiņu reģioniem. Prezidents uzsvēra, ka ir konsekventi jāiestājas par Ukrainas un Baltkrievijas teritoriālo integritāti, jābūt solidāriem ar baltkrievu tautu tās cīņā par demokrātiju.

LETA jau vēstīja, ka no otrdienas līdz trešdienai oficiālajā vizītē Latvijā uzturas Makrons ar kundzi.

Lasi vēl – Makrons: Mēs neesam naivi, bet mums ir jāatsāk dialogs ar Krieviju

3 komentāri