Lēmumu par dalību Kariņa koalīcijā “KPV LV” grasās pieņemt pirmdien

1 komentārs

Piektdien, 18. janvārī, spraiga diena topošajai Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) koalīcijai. Dienas sākumā divas “KPV LV” deputātes brīdināja, ka nebalsos par Kariņa Ministru kabinetu, savukārt pievakarē savu kandidatūru atsauca šīs partijas ekonomikas ministra amata kandidāts Didzis Šmits.

Kariņa topošajai valdībai šis rīts sākās ar sliktām ziņās. Divas frakcijas “KPV LV” deputātes – Linda Liepiņa un Karina Sprūde – sociālajos tīklos paziņoja, ka nav gatavas balsot par šo topošo koalīcija, ja netiks gūta skaidra pārliecība par OIK likvidēšanu.

Par ļodzīgo “KPV LV” atbalstu Kariņa valdībai tiek runāts jau ilgstoši, un neoficiāli izskan, ka bez Liepiņas, Sprūdes un Alda Gobzema neatbalstītāju skaits varētu tikai augt.

Piektdien pēcpusdienā par jaunumiem sprieda “KPV LV” frakcijā. Sprūde skaidroja, ka nav gatava nekādām atkāpēm no vēlētājiem dotā solījuma likvidēt dāsnās subsīdijās elektroenerģijas ražotājiem.

“Es domāju, ka vispār, ja šāda valdība tiks izveidota, tā varbūt ilgi nedzīvos. Divi trīs mēneši, bet varbūt mēnesis,” pauda Sprūde.

Tikmēr “KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs par frakcijas disciplīnas pārkāpumu neuztraucās un uzsvēra, ka abas deputātes paudušas vien personīgo viedokli. Nekas neesot mainījies, valdības veidošanas sarunas turpinās.

“KPV LV” frakcijas sēdei vēlāk pievienojās arī Kariņš. Pēc tikšanās viņš pauda, ka šīs bijusi vien iepazīšanās saruna. Kā pieredzējis politiķis, Kariņš izvairīgi komentēja “KPV LV” deputātu paziņojumus. Tas neesot bijis šodienas sarunu temats.

Nedz Liepiņa, nedz Sprūde, nedz Gobzems piektdienas tikšanos ar Kariņu neapmeklēja.

Savukārt dienas beigās ekonomikas ministra amata kandidāts Didzis Šmits paziņoja, ka savu kandidatūru atsauc. Viņš skaidroja, ka Kariņš nepārprotami licis noprast, – ja nemainīsi viedokli par OIK tiesisko statusu, neesi vēlams valdībā.

TV3 Ziņām ar Šmitu piektdienas vakarā neizdevās sazvanīties.

Kariņš sociālajā tīklā “Twitter” pateicās Šmitam par darbu un aicināja “KPV LV” nominēt jaunu kandidātu ekonomikas ministra amatam.

Lai arī “KPV LV” frakcijas atbalsts valdībai izskatās aizvien nestabilāks, Kariņš iecerējis pirmdien doties pie Valsts prezidenta. Tieši pirmdien “KPV LV” grasoties pieņemt gala lēmumu par dalību Kariņa koalīcijā.

1 komentārs