Lembergs par Kučinska valdības reformām: Vienīgā cerība, ka tagadējā valdība šīs muļķības atcels

1 komentārs
Lembergs par Kučinska valdības reformām: Vienīgā cerība, ka tagadējā valdība šīs muļķības atcels
IEVA VĀRNA, LNT ZIŅAS

Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) sestdien Jelgavā notiekošajā Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā asu kritiku veltīja politiskajai apvienībai Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), norādot, ka šajā politiskajā spēkā ir iestājusies krīze.

Lembergs piebilda, ka šī krīze ir pašu izraisīta saistībā ar bijušā premjerministra Māra Kučinska (ZZS) valdības pieņemtajām reformām, kuras Ventspils mērs nodēvēja par “lielāko muļķību”.

Lembergs sagatavojis prezentāciju, kurā iekļauti dati, kādas sekas radītu ZZS rosinātās reformas. Piemēram, izglītības reforma Lemberga ieskatā novestu pie tā, ka 2025. gadā Latvijā būtu tikai 10 skolu.

Ventspils mērs asu kritiku veltīja ZZS vadībai un aicināja kongresu šodien izdarīt tālredzīgus lēmumus, lai nebūtu tā, ka šobrīd, kad partijas virzību nosaka tikai dažas ”personas”, jeb, Lemberga vārdiem sakot, “priekšnieki”. “Mēs atbildam vēlētājam, nevis tiem priekšniekiem, ko kongress ir ievēlējis,” sacīja Lembergs.

Jāpiebilst, ka LZS kongresa delegātiem būs jāvēl par partijas priekšsēdētāju, diviem partijas priekšsēdētāja vietniekiem un desmit valdes locekļiem, pa diviem valdes locekļiem no katra reģiona, centrālās revīzijas komisijas priekšsēdētāju, centrālā revīzijas komisijas un goda tiesas priekšsēdētāju.

Kongresā pulcējušies ap 300 LZS biedru, kas deleģēti no 72 LZS nodaļām.

LZS priekšsēdētāja amatam ir izvirzīts pašreizējais partijas vadītājs Augusts Brigmanis, ZZS valdes priekšsēdētājs un LZS priekšsēdētāja vietnieks Armands Krauze, kā arī LZS valdes loceklis Ringolds Arnītis.

Tiek prognozēts, ka politikas veterāns Brigmanis varētu arī netikt pārvēlēts ZZS priekšsēdētāja amatā.

LZS ir viena no vecākajām politiskajām partijām Latvijā, kuras rindās ir 1500 biedri. LZS ar Latvijas Zaļo partiju veido politisko apvienību ZZS. Apvienībai ir noslēgts sadarbības līgums arī ar Liepājas partiju, “Latvijai un Ventspilij” un Daugavpils novada partiju.

Plašāk par kongresā pieņemtajiem lēmumiem uzzināsiet LNT Ziņās plkst. 20.00.