Lembergs atbalsta 13. Saeimas atlaišanu: Loģiski būtu, ja viņus “izšvilptu”, nevis gaidītu četrus gadus

33 komentāri
Lembergs atbalsta 13. Saeimas atlaišanu: Loģiski būtu, ja viņus “izšvilptu”, nevis gaidītu četrus gadus
KASPARS KRAFTS, F64

Ventspils mēra pienākumu izpildītājs un smagos kriminālnoziegumos apsūdzētais Zaļo un zemnieku savienības sadarbības partneris Aivars Lembergs uzskata, ka 13. Saeimu būtu pamats atlaist.

“Šīs Saeimas vairākums ir pret tiesiskumu, pret Satversmi un pret likumu izpildi. Tas ir numur viens. Numur divi, – viņi paši nolēma dot sev naudu, un tā ir korupcija! Treškārt, nepilda solījumus, īpaši – Jaunā konservatīvā partija un [Artuss] Kaimiņš (KPV LV). Tā kā loģiski būtu, ja viņus “izšvilptu”, nevis gaidītu četrus gadus,” TV3 Ziņām sacīja Lembergs, kurš atbalstot referenduma rīkošanu par 13. Saeimas atlaišanu.

Jāatgādina, ka 10. Saeimas laikā Lembergs bija viens no skaļākajiem pretiniekiem pret parlamenta atlaišanu, ko pēc oligarha Aināra Šlesera neizdošanas rosināja toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

“Tur Zatlera kungs atriebās Saeimai, kad viņš saprata, ka viņu nepārvēlēs, un aiz atriebības viņš rosināja Saeimas atlaišanu. Tagad ir pilnīgi cita situācija, jo [Valsts prezidentam Egilam] Levitam nav par ko atriebties, viņu tikko ievēlēja un viņš kalpo valdošajai koalīcijai ar sirdi un dvēseli.”

10. Saeimā ZZS bija ieguvusi rekorddaudz mandātu – 22, bet šobrīd partija ir dziļā opozīcijā ar 10 vietām.

Lembergs arī asi kritizēja, administratīvi teritoriālo reformu, uzskatot, ka tā “ignorē tiesiskās normas, kā tam jānotiek demokrātiskā valstī”.

33 komentāri