Latvijas Zemnieku savienība kongresā paziņo, ka nākamajā Saeimā ar ”Saskaņu” nesadarbosies

4 komentāri

Gatavojoties Saeimas vēlēšanām, šodien notika uzreiz divi politisko partiju kongresi. Uz sanāksmi Jelgavā pulcējās Zemnieku savienība, kura uzskatāma par pašreiz ietekmīgāko varas partiju. Vēlēšanu kampaņā viņu premjera amata kandidāts būs pašreizējais Ministru prezidents Māris Kučinskis, nevis, kā daudzkārt iepriekš, Ventspils mērs Aivars Lembergs.

ZZS par savu mērķi vēlēšanās uzskata 30 mandātu iegūšanu. Viņi arī atkārtoti uzsver, ka redz sevi kā nacionāli-konservatīvas koalīcijas kodolu un ar partiju ”Saskaņa” kopīgu valdību nekādā gadījumā neveidošot.

Premjers Māris Kučinskis, kurš uzrunājot Latvijas Zemnieku savienību, aicināja pierādīt, ka ZZS spēj dominēt ne tikai pašvaldību līmenī, bet kļūt par līderi arī valsts mērogā: “ZZS pirmo reizi savā atjaunotās neatkarīgās Latvijas vēsturē piedalīsies vēlēšanās kā varas partija, kura ir deleģējusi valdībā premjeru un četrus ministrus. Būt varas partijai ir liela atbildība, kuru nedrīkst sīkumaini iztērēt. Zemnieku savienība – latviska pārliecība, spītība un spēks. Mēs uzvarēsim.”

Kučinskis būs ZZS premjera amata kandidāts arī rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Ar darbu pie reformām Kučinskis esot apliecinājis spēju sekmīgi strādāt. Iepriekš vēlēšanām ZZS kā premjera amata kandidātu pieteica Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kurš vēlāk atsauca savu kandidatūru.

Saeimas vēlēšanās zaļzemnieku lokomotīves būs arī sarakstā būs arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Saeimas deputāts Gundars Daudze un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

“Šī valdība ir labākā no tām, kādas Latvijā ir bijušas pēdējos gados. Tas ir ļoti augstu novērtējams. Nevajag aplausus. Bet saprast to, ka tas ir liels avanss, Kučinska kungs, un mums šī latiņa ir jānotur pietiekami augstu,” sacīja Brigmanis.

Tāpat politiskā spēka pārstāvji apgalvo, ka sadarboties ir gatavi tikai ar politiķiem, kam ir līdzīgs redzējums nacionālajos jautājumos un ”Saskaņa” nav to vidū. “Dāmas un kungi, par nākotnes sadarbību ar citiem politiskiem spēkiem, pavisam skaidra vēsts ZZS vēlētājiem. Mēs esam gatavi sadarboties koalīcijā ar visiem politiskajiem spēkiem, izņemot ”Saskaņu”,” sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Jāpiebilst, ka “zaļzemnieki” par savu mērķi izvirza iegūt vismaz 30 deputātu vietas parlamentā, tādējādi pārspējot  ”Saskaņu”.

4 komentāri