Latvijas vēstnieks NATO: Situācija pēc Irānas ģenerāļa nogalināšanas ir bīstama

4 komentāri

“Situācija ir bīstama, un konflikts var attīstīties tālāk,” komentējot norises pēc ASV raķešu trieciena Irākā, kurā nogalināts Irānas ģenerālis Kasems Soleimani un vēl deviņi cilvēki, intervijā telekanāla TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstnieks NATO Edgars Skuja.

Vienlaikus viņš akcentēja, ka tiek darīts viss, lai konflikts neeskalētos tālāk. Tagad ir svarīgi, lai reģiona valstis paustu savu nostāju un nekādā mērā neiesaistītos, kā arī lai starptautiskā sabiedrība aktīvi paustu savu pozīciju, norādīja vēstnieks.

“Jāapzinās, ka dzīvojam sarežģītā starptautiskā vidē, kurā pastāv riski, apdraudējumi, militārās aktivitātes, reģionālie konflikti, daudz un dažādi drošības izaicinājumi,” uzsvēra Skuja.

Komentējot situāciju Irākā, viņš atgādināja, ka pērnā gada beigās notika uzbrukums ASV vēstniecībai Bagdādē. “Tas ir viens no kritiskiem punktiem, jo vēstniecības ir neaizkaramas (..). Šāda situācija ir nepieļaujama. Tas ir viens aspekts, ar ko aizsākās tā situācija, lai arī cēloņi ir dziļāki,” atzina vēstnieks.

Skuja arī akcentēja, ka nav pamata apšaubīt mūsu sabiedrotā teikto par to, ka uzbrukums Soleimani notika, lai novērstu lielāku traģēdiju, kas bija sagaidāma no Irānas kaujinieku puses attiecībā uz ASV bāzēm.

Lūgts komentēt situāciju attiecībā uz Irākā esošajiem Latvijas karavīriem, vēstnieks vien norādīja, ka Latvijas Aizsardzības ministrija ir paziņojusi, ka mūsu karavīri tur paliek un turpina misiju.

Skuja piebilda, ka šodien gaidāma NATO padomes sēde, lai apspriestu situāciju Irākā pēc šīs valsts parlamenta paziņojuma.

Jau vēstīts, ka piektdien ASV raķešu triecienā triecienā pie Bagdādes lidostas nogalināti desmit cilvēki – pieci irākieši un pieci irāņi, arī Irānas Revolucionārās gvardes vienības “Kudsas spēki” komandieris ģenerālis Soleimani un Irākas militārā grupējuma “Hashed al Shaabi” (“Tautas mobilizācijas spēki”) vadītāja vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss.

4 komentāri