Latvijas vēstniece Krievijā: Mūsu tautām jādzīvo mierā un draudzībā

0 Komentāru
Latvijas vēstniece Krievijā: Mūsu tautām jādzīvo mierā un draudzībā
Foto: ITAR-TASS/SCANPIX

Eiropas Savienības (ES) un Krievijas savstarpējās sankcijas diemžēl atstāj smagu nospiedumu uz psiholoģisko klimatu starp tautām, taču cilvēki ir noguruši no konfliktiem un gaida, kad šis sarežģītais posms beigsies, paziņoja Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme.

Pēc viņas teiktā, Krievijā Latvija tomēr tiek uztverta kā ES un NATO dalībvalsts un attieksme pret to ir tāda pati kā pret visu Eiropu. Taču uzņēmēju, kultūras darbinieku un tūristu līmenī attieksme pret Latviju ir ļoti labvēlīga. “Cilvēki negrib karot un strīdēties. Cilvēki grib brīvi sarunāties, kopīgi strādāt un veidot jaunus projektus,” pastāstīja Kurme. “Visi, kuri atnāk uz vēstniecību un kurus satieku, it kā gaida, kad šis posms beigsies. Mēs gribam sadarboties, un tas ir redzams abās pusēs. Es uzsveru: abās pusēs.”

Vēstniece šaubās, ka Latvija kā ES Padomes priekšsēdētāja varēs ietekmēt situācijas noregulēšanu starp Krieviju un ES. “Viena valsts neko nevar izlemt. Kaut kas ir jāizdara visiem: gan Krievijai, gan Ukrainai, gan Latvijai kā ES priekšsēdētājai, gan citām valstīm. Tas ir liels kopīgs darbs. Un būtu nedaudz naivi domāt, ka Latvija ir spējīga nopietni ietekmēt krīzes atrisināšanu, kura šobrīd atrodas tik asā fāzē. Taču es varu apsolīt: Latvija darīs visu, lai pēc iespējas drīzāk novestu konfliktu pie mierīga noregulējuma,” paziņoja Kurme.

“No savas puses, es vienmēr, pat pašās kritiskākajās situācijās, meklēšu iespēju runāt, lai dzirdētu otru un neizlaistu šo pavedienu, kurš reizēm ir ļoti tievs, kad cilvēkiem ir dažādi viedokļi par noteiktiem notikumiem. Esmu pārliecināta: mūsu tautas var un tām jādzīvo mierā un draudzībā, jo potenciāls mums tam ir,” akcentēja vēstniece.

0 Komentāru