Latvijas un Gruzijas sadarbības nozīme pieaug Latvijas prezidentūras laikā

0 Komentāru
Latvijas un Gruzijas sadarbības nozīme pieaug Latvijas prezidentūras laikā
Foto: Lāsma Grundule, LNT Ziņas

Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Gruzijas premjerministru Irakli Garibašvili, kurš ieradies Rīgā. Ņemot vērā to, ka Latvija ir tikko uzņēmusies Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidējošās valsts statusu, tika pārrunāti turpmākie Gruzijas uzdevumi virzībā uz ES, ziņo prezidenta preses dienests.

Sarunas notika, atsaucoties uz to, ka Asociācijas līguma parakstīšana un ratifikācija Gruzijas parlamentā un Eiroparlamentā ir atvērusi jaunu lappusi ES-Gruzijas attiecībās.

Abas puses bija vienisprātis, ka tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības attiecības starp Latviju un Gruziju ir jāintensificē ne tikai divpusējā līmenī, bet arī kopīgi sadarbojoties ar ES un citām rietumu valstīm.

Viens no sadarbības virzieniem ir arī izglītības joma, kam vizītes laikā Gruzijā tika veltīta īpaša diskusija, piedaloties Latvijas un Gruzijas izglītības ministrēm un augstāko mācību iestāžu vadītājiem. Vienlaikus abas amatpersonas uzsvēra Latvijas un Gruzijas draudzīgo attiecību vēsturisko aspektu, kam šobrīd ir liela nozīme arī Gruzijas centienos tuvināties ES, ņemot vērā Latvijas prezidentūras statusu. Valsts prezidents piebilda, ka šobrīd ļoti svarīga ir Asociācijas līguma īstenošana no Gruzijas puses un aktīva rīcība. Gruzijas premjerministrs izteica cerību maijā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Rīgas izvērtēt pirmos Asociācijas līguma paveiktos uzdevumus un rezultātus, kā arī uzsvēra, ka Gruzijai šis samits būs ļoti nozīmīgs.

Sarunas gaitā Gruzijas premjers vērsa uzmanību uz riskiem reģiona drošībā, ko Gruzijai rada Krievijas un Abhāzijas noslēgtais līgums, kā arī plānotais līgums ar Dienvidosetiju, kas tiek vērtēts kā solis atpakaļ konfliktu risinājumu meklēšanā. Valsts prezidents apliecināja Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas teritoriālajai vienotībai un nepieciešamību visām konflikta pusēm ievērot iepriekš noslēgtās vienošanās.

0 Komentāru