Komentāri
Latvijas un Gruzijas sadarbības nozīme pieaug Latvijas prezidentūras laikā
Foto: Lāsma Grundule, LNT Ziņas

Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Gruzijas premjerministru Irakli Garibašvili, kurš ieradies Rīgā. Ņemot vērā to, ka Latvija ir tikko uzņēmusies Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidējošās valsts statusu, tika pārrunāti turpmākie Gruzijas uzdevumi virzībā uz ES, ziņo prezidenta preses dienests.

Sarunas notika, atsaucoties uz to, ka Asociācijas līguma parakstīšana un ratifikācija Gruzijas parlamentā un Eiroparlamentā ir atvērusi jaunu lappusi ES-Gruzijas attiecībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Abas puses bija vienisprātis, ka tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības attiecības starp Latviju un Gruziju ir jāintensificē ne tikai divpusējā līmenī, bet arī kopīgi sadarbojoties ar ES un citām rietumu valstīm.

Viens no sadarbības virzieniem ir arī izglītības joma, kam vizītes laikā Gruzijā tika veltīta īpaša diskusija, piedaloties Latvijas un Gruzijas izglītības ministrēm un augstāko mācību iestāžu vadītājiem. Vienlaikus abas amatpersonas uzsvēra Latvijas un Gruzijas draudzīgo attiecību vēsturisko aspektu, kam šobrīd ir liela nozīme arī Gruzijas centienos tuvināties ES, ņemot vērā Latvijas prezidentūras statusu. Valsts prezidents piebilda, ka šobrīd ļoti svarīga ir Asociācijas līguma īstenošana no Gruzijas puses un aktīva rīcība. Gruzijas premjerministrs izteica cerību maijā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Rīgas izvērtēt pirmos Asociācijas līguma paveiktos uzdevumus un rezultātus, kā arī uzsvēra, ka Gruzijai šis samits būs ļoti nozīmīgs.

Sarunas gaitā Gruzijas premjers vērsa uzmanību uz riskiem reģiona drošībā, ko Gruzijai rada Krievijas un Abhāzijas noslēgtais līgums, kā arī plānotais līgums ar Dienvidosetiju, kas tiek vērtēts kā solis atpakaļ konfliktu risinājumu meklēšanā. Valsts prezidents apliecināja Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas teritoriālajai vienotībai un nepieciešamību visām konflikta pusēm ievērot iepriekš noslēgtās vienošanās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl