Latvijas Saeima aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot ukraiņu piloti Savčenko

1 komentārs
Latvijas Saeima aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot ukraiņu piloti Savčenko
EPA/LETA

Saeima nosodījusi Ukrainas Gaisa spēku pilotes un deputātes Nadijas Savčenko notiesāšanu un aicina Krieviju viņu nekavējoties atbrīvot.

Kā teikts ceturtdien, 31. martā, pieņemtajā paziņojumā, Krievijas tiesas spriedums, ar kuru Savčenko piespriesti 22 gadi ieslodzījumā, balstīts uz safabricētām un politiski motivētām apsūdzībām. Saeimas paziņojumā paustajam gan nepiekrīt Saskaņas deputāti, kuri balsojumā atturējās.

Sergejs Potapkins, Saeimas deputāts, Saskaņa:

Frakcija Saskaņa uzskata, ka Latvijas likumdevējvarai nevajadzētu kļūt par citu valstu tiesu aizvietotāju un iejaukties tiesu varā, piemēram, paužot vērtējumu par lietas materiāliem un citiem faktoriem.

Pārējie debatētāji aicināja Saeimu nosodīt Savčenko notiesāšanu. Lolita Čigāne no Vienotības šo tiesas procesu salīdzināja ar Staļina laika totalitārisma sliktākajām tradīcijām.

Lolita Čigāne, Saeimas deputāte, Vienotība:

Tā ir vēl viena paraugprāva, diemžēl sliktākajās Krievijas totalitārisma tradīcijās. Mēs ļoti labi zinām, ka Staļina laikā padomju Krievijā cietuma vārti atvērās un aizvērās pēc viena cilvēka rokas mājiena. Līdzīgā veidā kā paraugprāva ir vadīts arī šis tiesas process.

Savčenko ir notiesāta par divu Krievijas žurnālistu nogalināšanu. Tomēr pierādījumi liecina, ka laikā, kad tika pastrādātas slepkavības, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā. Nosodījumu Krievijai izteikušas arī Amerikas Savienotās Valstis un citas Rietumvalstis.

1 komentārs