Komentāri

Vienotība jaunās Māra Kučinska valdības veidošanā atkal tikusi pie zelta kārts. Mazās parlamenta opozīcijas partijas paziņojušas, ka nevēlas būt valdošo politiķu plāns ”B”, tādēļ Kučinski premjera amatā neatbalstīs. Tas izmainījis spēku samērus līdzšinējās valdošās koalīcijas partiju starpā – ja kāda no tām paziņos, ka Kučinski neatbalsta, atkal nāksies meklēt jaunu premjera amata kandidātu.

Topošās koalīcijas ticamākajam kodolam – Zaļo un zemnieku savienībai un Nacionālajai apvienībai – Saeimā kopā ir tikai 38 balsis. Matemātiskā formula, kura ļāva šiem spēkiem tikt pie savas premjera nominācijas bija gana sarežģīta – ja Vienotība Māra Kučinska valdību neatbalstītu, tā varētu piesaistīt vēl 13 balsis no mazajām opozīcijas partijām, iegūstot Saeimā minimālu vairākumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt tā dēvētais Viņķeles sešinieks, iespējams, atšķeltos no Vienotības frakcijas un stutētu Kučinska valdību, kopā dodot tai vismaz 56 balsis Saeimā.

Foto

Ne velti otrdien pirms nominēšanas Kučinskis caur puķēm piedraudēja ne tikai atšķelt Viņķeles sešinieku, bet arī atņemt Vienotībai astoņus deputātu mandātus, ko partija ieguva savā vēlēšanu listē, iekļaujot dažādu reģionālo partiju līderus. Daudziem no viņiem, kā Inesim Boķim no Valmieras partijas, ir ilgstoša sadarbības pieredze ar Kučinski. Tomēr tagad Boķis kategoriski noliedz iespēju, ka varētu sašķelt Vienotību.

Turklāt kārtis Kučinska valdībai izjaukušas mazās partijas No sirds Latvijai un Latvijas reģionu apvienība. Tās nebija apmierinātas, ka tiek iepītas koalīcijas savstarpējās intrigās neko pretī nesaņemot, tādēļ paziņoja, ka Kučinska valdību neatbalstīts, pat ja tiks tajā aicinātas.

Video

Lasi vēl