Latvijas Radio par protesta akciju sākšanu lems, ja nesaņems pieprasīto finansējumu darbinieku algu palielināšanai

1 komentārs

Latvijas Radio darbinieki joprojām ir neziņā, vai nākamgad viņiem būs lielākas algas. Papildu finansējums sabiedriskajiem medijiem valsts budžeta projektā ir paredzēts, taču, vai tas tiks izmantots algu celšanai, pašlaik nav skaidrs.

Radio arodbiedrība otrdien lēma, – ja izrādīsies, ka līdzekļu lielākam atalgojumam nav, sekos protests.

Kopš vasaras, kad Latvijas Radio Ziņu dienests izteica neuzticību valdei un brīdināja par krīzi satura nodrošināšanā darbinieku trūkuma dēļ, situācija uzlabojusies – vakances aizpildītas, bet attiecības ar valdi kļuvušas konstruktīvākas.

Latvijas Radio arodbiedrības valdes pārstāve Ilga Auguste norāda: “Valde ir sākusi ar mums runāt. Mums nav sajūtas, ka mēs stāvam katrs savā frontes pusē, bet mēģinām skatīties vienā virzienā.”

Tomēr joprojām ir vairāki neatrisināti jautājumi, tostarp nepietiekamais atalgojums, kādēļ radio radās saspringtā situācija.

Neatkarīgi no tā, ka valdība nākamā gada budžetā paredzējusi papildu 6,3 miljonu eiro piešķīrumu sabiedriskajiem medijiem, Latvijas Radio darbinieki nav pārliecināti, vai var cerēt uz solīto algas kāpumu. Lielākā daļa minētās summas, proti, 5,5 miljoni piešķirti kā kompensācija par sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus. Nedaudz vairāk par miljonu paredzēts Latvijas Radio, ar ko nepietiek algu un citu vajadzību nodrošināšanai.

Tāpēc radio arodbiedrība kopsapulcē nolēma, ka neatkāpjas no prasības valdei un politiķiem panākt darbinieku algu celšanu un slodžu izlīdzināšanu.

“Mums ilgi Latvijas Radio ir ieilgusi gan finansiālā, gan cilvēku krīze. Mēs šādā veidā mēģinām risināt jautājumus, lai beidzot kas uzlabotos. Mums kaut ko vienu sola valde, kaut ko citu saka NEPLP, no valdības dzirdam citus skaitļus. Nav vispār skaidrības, ko ieraudzīsim gala rezultātā,” saka Auguste.

Ja pieprasījumu nākamā gada budžetā neiekļaus, radio darbinieki lems par protestu.

“Potenciālā streika forma, par to vēl lemsim. Šodien nolēmām izvēlēties šādu ceļu,” norāda Radio “Pieci.lv” programmu vadītājs Magnuss Eriņš.

Arodbiedrības prasītā summa ir nepilns miljons, kas sakrīt ar summu, ko valdība šonedēļ solīja papildus piešķirt sabiedrisko mediju vajadzībām.

Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne pauž: “Tas atbilst mūsu aprēķiniem atalgojuma palielināšanai nākamajā gadā. Tas, ko radio pauž, ir tās prasības, ko valde ir prasījusi sava budžeta sagatavošanas gaitā, ir vitāli svarīgas radio turpmākai pastāvēšanai.”

Kamēr lēmums par piešķīrumu nebūs reāli apstiprināts, NEPLP pašlaik atturējās komentēt, kam valdības papildu doto miljonu varētu novirzīt.

1 komentārs