Latvijas grib nokļūt ANO Drošības padomē

Komentāri
Latvijas grib nokļūt ANO Drošības padomē
Foto: LETA

Latvijas diplomātiskais dienests turpina strādāt pie Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomē (ANO DP) lobēšanas, aģentūrai LETA apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Lasis skaidroja, ka jau 2011. gada 9. augustā Ministru kabinets pieņēma lēmumu par Latvijas kandidatūras pieteikšanu ANO DP 2025. gada vēlēšanās 2026.-2027. gada termiņam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Latvija nekad nav bijusi ANO DP locekle,” atgādināja Lasis, piebilstot, ka šobrīd Austrumeiropas valstu grupā uz vienu vietu ANO DP 2025. gada vēlēšanās pretendē arī Melnkalne. “Saskaņā ar pašreizējo praksi kandidatūras ANO DP vēlēšanās tiek pieteiktas laikus. Austrumeiropas valstu grupā kandidatūras ir izvirzītas līdz pat 2033. gada vēlēšanām,” viņš norādīja, piebilstot, ka šobrīd Latvija apzina citu valstu pieredzi kandidatūru lobēšanā un praktiskajā darbībā ANO DP.

“Latvijas diplomātiskais dienests turpina strādāt pie Latvijas kandidatūras lobēšanas, regulāri informējot ārvalstu kolēģus par to divpusēju un daudzpusēju tikšanos formātos,” informēja Ārlietu ministrijas pārstāvis.

ANO DP ir pārstāvētas piecpadsmit – piecas pastāvīgās un desmit ievēlētas – valstis no 193 ANO dalībvalstīm. Saskaņā ar ANO Statūtiem ANO DP kompetencē ir starptautiskās drošības jautājumi, piemēram, ANO miera uzturēšanas operācijas, sankciju noteikšana, militāra spēka lietošana un citi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl