Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļauj Krievijas TV raidījumu vadītāju Solovjovu

4 komentāri
Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļauj Krievijas TV raidījumu vadītāju Solovjovu
TASS/SCANPIX

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) nolēmis iekļaut Latvijai nevēlamo personu sarakstā Krievijas televīzijas un radio raidījumu vadītāju Vladimiru Solovjovu.

Kā ministrs paziņojis sociālajos tīklos, viņš pieņēmis lēmumu noteikt Solovjovam liegumu ieceļot Latvijā uz nenoteiktu laiku, jo “Latvijai nav pieņemama nacisma glorifikācija”.

Rinkēvičs aģentūrai LETA pavēstīja, ka Solovjovs bijis redzeslokā jau ilgāku laiku. Ministrs akcentēja, ka viņa izteikumi lielā mērā ir naidu kurinoši, piemēram, saistībā ar notikumiem Ukrainā.

“Šis kungs ir īpaši iesitis roku dažāda veida dezinformācijas un propagandas kampaņās. Tāpat viņa divdomīgie izteikumi par diktatoru Benito Musolīni un sacītais par [nacistiskās Vācijas līderi Ādolfu] Hitleru, ka viņš bijis drosmīgs cilvēks un cīnījies frontē, ir nepieņemama nacisma noziegumu un viņu galvenā vadoņa glorifikācija. Šādiem cilvēkiem Latvijā nav, ko darīt,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Kādā televīzijas raidījumā Solovjovs salīdzinājis Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju ar Hitleru un esot piebildis, ka Hitlers bijis drosmīgs cilvēks, kurš drosmīgi arī cīnījies.

Solovjovs tiek dēvēts par vienu no galvenajiem Kremļa propagandas “žurnālistiem”. Viņš regulāri vada raidījumus “RTR Rossija” un viņa izteikumi pārraidēs vairākkārt ir kalpojuši par pamatu lēmumiem aizliegt šī kanāla retranslēšanu Latvijā.

4 komentāri