Latvijā viesojas Krievijas opozicionārs Kara-Murza. Kas viņam ir sakāms par mūsdienu Krieviju?

1 komentārs

Vladimirs Kara-Murza ir viens no pazīstamākajiem Krievijas demokrātiskās opozīcijas aktīvistiem. Visā pasaulē viņa vārds izskanēja pagājušogad, kad pēc pusdienām Maskavas restorānā Kara-Murzam pēkšņi kļuva slikti. Viņš tika nogādāts slimnīcā, kur ārsti tā arī nevarēja noteikt kaites cēloni. Viņš komā nogulēja aptuveni nedēļu. Tas izsauca salīdzinājumus ar citu Krievijas opozicionāru Aleksandru Ļitviņenko, kuru Kremļa aģenti noindēja ar radioaktīvā polonija palīdzību.

Šobrīd Kara-Murza ir Mihaila Hodorkovska fonda Atvērtā Krievija koordinators. Rīgā viņš uzstājās ar priekšlasījumu par Krievijas dažādajām sejām. Un Vladimirs Putins esot tikai viena no tām.

Vladimirs Kara-Murza, Krievijas opozicionārs:
Putina kungs drīz jau labos Leonīda Iļjiča Brežņeva rekordu, kurš pie varas bija 18 gadus. Taču man šķiet ļoti svarīgi uzsvērt – Putins nav vienīgā Krievijas seja. Lai kā arī valdošais režīms vēlētos likt vienādības zīmi starp sevi un Krieviju, tā nav patiesība. Krievija ir daudz vairāk nekā Putins. Krievijā ir ļoti daudz cilvēku, kuri nepieņem pašreizējo režīmu ar tā korupciju, autoritārismu un izolāciju no pārējā Eiropas.

Viņš uzskata – nevajag ticēt socioloģiskajām aptaujām, kas rāda, ka Vladimiru Putinu Krievijas prezidenta amatā atbalsta vairāk nekā 80% Krievijas iedzīvotāju. Autoritārā valstī šādas aptaujas vienkārši nav uzticamas.

Vladimirs Kara-Murza, Krievijas opozicionārs:

Iztēlojieties, ka sēžat mājās un jums zvana telefons, vai, vēl sliktāk, atskan zvans pie durvīm. Un tur jums svešinieks prasa – jūs esat par Putinu vai pret? Un jūs zināt, kas notiek valstī, ka politieslodzītie sēž cietumos, ka opozīcijas mītiņi tiek izdzenāti, ka režīma pretiniekus saukā par nodevējiem un piekto kolonnu. Ko jūs atbildēsiet? Protams, jūs pateiksiet “jā” un noliksiet klausuli!

Kara-Murza uzskata, ka loģiski no tā izriet arī Krievijas pašreizējais ārpolitiskais kurss – kamēr vara Kremlī nemainīsies, nevaram cerēt, ka beigsies zobena žvadzināšana pret rietumiem. Viņaprāt, labākais, kā pret to cīnīties ir nevis ar militāriem, bet politiskiem līdzekļiem. Piemēram, liedzot korumpētiem, uz karu noskaņotiem Krievijas ierēdņiem salaupītās bagātības slēpt rietumos.

Vislabākais veids, kā to izdarīt, viņaprāt, būtu Eiropai beidzot izveidot ko līdzīgu ASV Magņicka sarakstam, kura izveidē Kara-Murza personīgi piedalījās. Tajā iekļauti korumpētu Krievijas amatpersonu vārdi, kuriem liegta iebraukšana Amerikas Savienotajās Valstīs. Aicinājumi Eiropai izveidot līdzīgu likumu izskanējuši vairākkārt, bet Eiropa uz to vēl nav saņēmusies.

TOP komentāri

 • ērce
  0 0 0

  ērce

  "nevajag ticēt socioloģiskajām aptaujām,"
  -- - - - - - - - - -
  Es neticu socioloģiskām aptaujām arī Latvijā. Bet tas tā, starp citu. Es par šo Pūķina pretinieku agrāk dzirdējis nebiju. Novēlu viņam spēku cnīties pret mazo Krievijas varmāku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl