3 komentāri

Lai gan vēl ir palikuši mājasdarbi, Latvija, visticamāk, šogad kļūs par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD dalībvalsti. Šādu pārliecību intervijā LNT Ziņām pauda OECD pārstāvis Nikolā Bonuči, kurš koordinē Latvijas iestāšanās sarunas.

Mērķis pievienoties organizācijai, kas tiek dēvēta par attīstīto valstu klubu, noteikts Latvijas jaunās valdības deklarācijā.

”Iestāšanās procesu es bieži raksturoju kā maratonu. Jūs, Latvija, pašlaik esat pēdējā vai pirmspēdējā kilometrā. Tas joprojām ir grūti, jo tās ir distances beigas. Tomēr es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc nevarētu sasniegt šo Latvijas premjerministra uzstādīto mērķi iestāties OECD šī gada laikā,” komentēja Bonuči.

Latvijas gatavību iestāties vērtē 21 OECD komiteja. Dabu beigušas vai gandrīz beigušas ir 19 no tām. Tomēr ir palikuši arī mājas darbi – Latvijai jāuzrāda tālāks progress kokuļošanas apkarošanā starptautiskajos biznesa darījumos un valsts uzņēmumu pārvaldes jomā.

”Tās ir divas ailītes, ko vēl vajag atķeksēt pirms procesa noslēgšanas,” skaidroja organizācijas pārstāvis.

OECD prasība ir izveidot profesionālas valsts uzņēmumu padomes. Tikmēr, reaģējot uz OECD kritiku par nepietiekamu banku uzraudzību noziedzīgi iegūtu līdzekļu atmazgāšanas novēršanā, pirms mēneša amatu atstāja Latvijas galvenais banku uzraugs, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Kristaps Zakulis.

Kā norādīja Bonuči, OECD nekad nav pieprasījusi FKTK vadītāja atbrīvošanu no amata. ”Mums nav bijusi pozīcija attiecībā uz kādu personu, mums ir bijusi pozīcija attiecībā uz institūcijām, likumdošanas ietvaru, spējām un resursiem. Jā, ir pareizi teikt, ka Latvijā ir aktuāls jautājums par banku sektoru, jo jūsu nerezidentu banku sektors ir krietni lielāks nekā parasti OECD valstīs. Tas rada daudzus riskus. Kas attiecas uz naudas atmazgāšanu – ir taisnība, ka OECD pieprasa stiprināt naudas atmazgāšanas novēršanas likumdošanu. Un Latvijas iestādes ir atsaukušās šīm prasībām,” teica Bonuči.

OECD pārstāvis norāda, ka divas atlikušās Latvijas vērtēšanas komitejas darbu varētu pabeigt pavasarī vai rudenī. Pēc tam būtu jāseko oficiālam organizācijas padomes lēmumam par Latvijas aicināšanu pievienoties. Varbūtību, ka šādu aicinājumu Latvija šogad tomēr nesaņems, OECD pārstāvis vērtē kā ”ļoti zemu”.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

  • Homērs Simpsons
    0 0 0

    Homērs Simpsons

    Tas butu brinums ja latvija pec tada dombrovska veiksmes stasta neieklutu pie pasaules krejuma .Mums tacu ir fantastiski sasniegumi veselibas aizsardziba ,nato valstu aizsardzibā,pensionaru dzives limena izaugsme, deputatu un valdnieku algu celsana ,laimes mekletaju problemu risinasana ,korupcijas apkarosanā utt.
  • Bārts Simpsons

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl