Latvijā sākas igauņu vadītas militārās mācības. To laikā iespējamas prokrievisko spēku provokācijas

Pievienot komentāru

No 2. maija līdz 17. maijam Latvijā risinās Igaunijas vadītas militārās mācības ar nosaukumu “Ezis”, kurās piedalīsies Baltijas valstu un Kanādas karavīri.

Mācības sakrīt ar saspringto 9. maija laiku. Aizsardzības ministrs pieļauj, ka no prokrievisko spēku puses gaidāmas provokācijas.

Apvienotajās sauszemes un gaisa spēku mācībās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no Igaunijas, Latvijā dislocētās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa. Mācības no 5. līdz 13. maijam notiks arī Latvijas teritorijā.

Par to satraukumu pauda Krievijas Aizsardzības propagandas rupors – televīzijas kanāls “Zvezda TV”, izplatot sazvērestības teorijas, kas mācību aizsegā NATO karavīri veikšot provokācijas 9.maija svinību laikā, Uzvaras parkā. Latvijas aizsardzības ministru šāda baumu izplatīšana nepārsteidz.

Raimonds Bergmanis

Raimonds Bergmanis
aizsardzības ministrs (ZZS)

Man nav tādas informācijas šobrīd, ko izplata Krievijas Aizsardzības ministrija, jautāt vajag viņiem. Paši zinām, kā ir ar informācijas iegūšanu. Nesen nenotikušās divkāršās raķešu šaušanas, kas tur tiks izmantots, mums šī informācija netika sniegta.

“Zvezda TV” jaunākais Latvijas nomelnošanas propagandas sižets balstīts uz prokrieviskā, Latvijā dzīvojošā blogera Grigorija video sižeta, kas filmēts 2016. gadā Daugavpilī, kad tur notika NATO spēku parāde. Video autors jau aprakstā minējis, ka speciāli kaitina jeb trollē NATO karavīru, kurš runā krieviski, saucot viņu par okupantu un mēģinot izprovocēt.

Plānots, ka mācībās Latvijā piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.