Latvija pērn Ukrainai sniegusi atbalstu vairāk nekā 200 000 eiro apmērā

0 Komentāru
Latvija pērn Ukrainai sniegusi atbalstu vairāk nekā 200 000 eiro apmērā
Foto: Emilian Robert Vicol/Flickr

Latvija pagājušajā gadā sniegusi atbalstu Ukrainai vairāk nekā 200 tūkst. eiro apmērā, apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs-vēstnieks Kārlis Eihenbaums.

Ministrijas pārstāvis sacīja, ka Latvija pagājušajā gadā no Aizsardzības ministrijas budžeta veikusi iemaksu 50 tūkst. eiro apmērā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas Ukrainas Trasta fondā vadības, kontroles, sakaru un datorspēju (C4) pilnveidošanai. Tāpat Latvija ir veikusi iemaksu 15 tūkst. eiro apmērā Eiropas Padomes Rīcības plānā Ukrainai budžetā, lai uzlabotu demokrātiju, cilvēktiesības un tiesiskumu valstī.

“Latvija ir veikusi iemaksu 35 tūkst. eiro apmērā Austrumeiropas Energoefektivitātes un vides partnerības fonda budžetā, par mērķa valsti norādot Ukrainu. Fonda mērķis ir atbalstīt projektus, kas saistīti ar energoefektivitāti un vidi,” skaidroja Eihenbaums, piebilstot, ka Latvija pagājušajā gadā ir veikusi arī iemaksu 50 tūkst. eiro apmērā no valsts budžeta programmas “Iemaksas starptautiskajās organizācijās” paredzētajiem līdzekļiem ANO augstā komisāra bēgļu lietās biroja (UNHCR) Ukrainas iekšēji pārvietoto personu fonda budžetā.

Tāpat tiek turpināta Ukrainas pacientu ārstēšana Latvijā, kā arī nosūtītas vairākas humānās kravas – segas, medikamenti, strāvas ģeneratori un citas nepieciešamās lietas.

Jau ziņots, ka Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru