Komentāri
Latvija pērn Ukrainai sniegusi atbalstu vairāk nekā 200 000 eiro apmērā
Foto: Emilian Robert Vicol/Flickr

Latvija pagājušajā gadā sniegusi atbalstu Ukrainai vairāk nekā 200 tūkst. eiro apmērā, apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs-vēstnieks Kārlis Eihenbaums.

Ministrijas pārstāvis sacīja, ka Latvija pagājušajā gadā no Aizsardzības ministrijas budžeta veikusi iemaksu 50 tūkst. eiro apmērā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas Ukrainas Trasta fondā vadības, kontroles, sakaru un datorspēju (C4) pilnveidošanai. Tāpat Latvija ir veikusi iemaksu 15 tūkst. eiro apmērā Eiropas Padomes Rīcības plānā Ukrainai budžetā, lai uzlabotu demokrātiju, cilvēktiesības un tiesiskumu valstī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Latvija ir veikusi iemaksu 35 tūkst. eiro apmērā Austrumeiropas Energoefektivitātes un vides partnerības fonda budžetā, par mērķa valsti norādot Ukrainu. Fonda mērķis ir atbalstīt projektus, kas saistīti ar energoefektivitāti un vidi,” skaidroja Eihenbaums, piebilstot, ka Latvija pagājušajā gadā ir veikusi arī iemaksu 50 tūkst. eiro apmērā no valsts budžeta programmas “Iemaksas starptautiskajās organizācijās” paredzētajiem līdzekļiem ANO augstā komisāra bēgļu lietās biroja (UNHCR) Ukrainas iekšēji pārvietoto personu fonda budžetā.

Tāpat tiek turpināta Ukrainas pacientu ārstēšana Latvijā, kā arī nosūtītas vairākas humānās kravas – segas, medikamenti, strāvas ģeneratori un citas nepieciešamās lietas.

Jau ziņots, ka Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl