Latvijā oficiāli sākas priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām

0 Komentāru

Sestdien, 26.janvārī, Latvijā oficiāli sākas 120 dienu ilgais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Partijas un partiju apvienības, kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstu, priekšvēlēšanu izdevumos varēs tērēt līdz 430 221 eiro. Kandidātu sarakstu iesniegšana vēlēšanām notiks no 6. marta līdz 21. martam, bet pašas Eiroparlamenta vēlēšanas Latvijā notiks 25.maijā.

Tikmēr partijas turpina izvirzīt savus līderus pavasarī gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Sestdien politiskā spēka pārstāvju sapulcē ar saviem kandidātiem iepazīstināja kreisi liberālā partija “Progresīvie”. Partiju vada Roberts Putnis, bet viņš Eiroparlamenta vēlēšanās nolēmis startēt ar otro numuru. Saraksta līdere būs Gunta Anča, kura pašlaik aizstāv cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesības, kā arī konsultē Eiropas Savienības institūcijas par sociālajiem jautājumiem. Kandidāte sola rūpēties par sabiedrības nevienlīdzības mazināšanu, mēģinot panākt Eiropas Savienības naudas novirzīšanu tieši šim mērķim.

“Tās ir arī iespējas dzīvot labākās dzīvesvietās, labāku mūžizglītību, atrast labāku darbu atbalstoši interesēm un vajadzībām, lai nav tā, ka tagad cilvēki pirmspensijas vecumā paliek uz ielas, un vienīgais, ko viņam saka – ej, mācies datoru,” norāda Anča.

Līdzīgi kā tas bija Saeimas vēlēšanās, arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās varētu nebūt viens izteikts uzvarētājs, tā LNT Ziņām norādīja Eiropas lietu eksperts Andris Sprūds.

0 Komentāru