Latvijā nodibina jaunu partiju “Kustība Par!”; tajā reģistrējušies teju 300 biedru

10 komentāri

Sestdien, 26. augustā, Rīgā tika nodibināta partija “Kustība Par!”.

Jaunizveidotā partijas sevi pozicionē kā proeiropeisks liberāli centrisks politiskais spēks. Jaundibinātās partijas valdes priekšsēdētāja amatā ievēlēts bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, savukārt valdē ievēlēti arī Saeimas deputāti Ilze Viņķele un Ints Dālderis.

Partijas nodibināšanai bija reģistrējušies 298 biedri, no kuriem par dibināšanu nobalsoja 274. Neviens nebalsoja “pret” vai “atturas”.

Politiskais spēka pamatvērtības ir brīvs cilvēks, saliedēta sabiedrība, tiesiska valsts un Eiropas vienotība, un partijas mērķis ir nodrošināt vienādas iespējas visiem Latvijas cilvēkiem modernā, tiesiskā Eiropas valstī.

“Kustība Par!” par saviem uzdevumiem izvirzījusi saliedētas sabiedrības veidošanu, demokrātijas un tiesiskuma nodrošināšanu parlamentārā republikā, uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides radīšana, lai veicinātu dinamisku un ilgtspējīgu Latvijas attīstību.

Kā ziņots, pirms partijas dibināšanas sabiedriski politiskās kustības manifestam “Mēs esam Par!” pievienojās vairāk nekā 600 Latvijas pilsoņu. Parakstītāju vidū ir daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, uzņēmēji, studenti un dažādu citu nozaru pārstāvji. Manifestam var pievienoties mājaslapā “mespar.lv”, norādīja kustībā.

“Kustības Par!” kodolu veido jaunie profesionāļi ar pasaules pieredzi un izglītību, iepriekš akcentēja politiskā spēka pārstāve Žanete Eglīte. Vadības konsultants Daniels Pavļuts ir ieguvis maģistra grādu sabiedrības vadībā Hārvarda universitātē ASV, rīcībpolitikas analītiķe Marija Golubeva savu doktores grādu ieguvusi Kembridžas universitātē, bet Kaspars Briškens absolvējis Rīgas Ekonomikas augstskolu un Stokholmas universitāti.

“Kustībā ir pieredzējuši uzņēmēji un valsts pārvaldes lietpratēji: Mārtiņš Staķis vada uzņēmumu grupu “Innocent” un veido reliģijas un ētikas raidījumu “Saknes debesīs”, Andulis Židkovs ir satiksmes nozares eksperts ar divdesmit gadu pieredzi valsts pārvaldē. Kustībai “Par!” pievienojušies arī pieci pieredzējuši Saeimas deputāti – Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Ints Dālderis, Aleksejs Loskutovs un Andrejs Judins,” norādīts politiskā spēka paziņojumā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl