Latvijā ieradies Francijas prezidents Makrons

4 komentāri

Pirms brīža Rīgas pilī ieradies Francijas prezidents Emanuels Makrons. Viņš ar kundzi Brižitu otrdienas vakarā sāka divu dienu vizīti, kurā galvenā uzmanība būs veltīta reģiona drošībai un Eiropas Savienības (ES) nākotnei.

Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Rīgas pilī Valsts prezidents Eglis Levits sveica pirms stundas. Vizīte ir apliecinājums abu valstu ciešajām saiknēm un vienotai izpratnei par vērtībām, sacīja Levits.

Un vienotu izpratni par vērtībām savā uzrunā uzsvēra arī Makrons: “Gribu apliecināt, ka Francija vienmēr būs jūsu draugs un sabiedrotais. Uzticams partneris, kas jūsos klausās. Mums patīk, mēs mīlam brīvību. Mēs vienmēr iestājamies par tiem, kuri cīnās par brīvību. Jūs tādi bijāt, un jūs joprojām par to cīnāties. Un bieži vien sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos mēs būsim Latvijai blakus kā Eiropas Savienības dalībvalsts, kā NATO sabiedrotais un kā draugs.”

Lasi vēl – Makrons: Mēs neesam naivi, bet mums ir jāatsāk dialogs ar Krieviju

Makrons, kurš pārstāv vienu no Eiropas lielvarām, Rīgā ieradies pēc vizītes Viļņā, kur otrdien tikās arī ar Baltkrievijas opozicionāri Svetlanu Tihanovsku. Francijas prezidents pauda gatavību kļūt par vidutāju, lai palīdzētu risināt politisko krīzi Baltkrievijā.

“Viņš mums apsolīja darīt visu, lai palīdzētu vest sarunas saistībā ar politisko krīzi mūsu valstī. Un viņš sacīja, ka izšķirīga nozīme ir laikam, jo režīma dēļ cieš daudz cilvēku. Pārāk daudz cilvēku ir cietumos, un viņš darīs visu, lai palīdzētu atbrīvot politiski ieslodzītos,” teica Tihanovska.

Solot atbalstu baltkrievu tautai, Makrons Viļņā sacīja, ka svarīgi ir sarīkot brīvas prezidenta vēlēšanas starptautisko novērotāju klātbūtnē. Un šim tematam uzmanība būs pievērsta arī Latvijas vizītes laikā.