Latvijā aizliegts ieceļot un no valsts tiks izraidīts “Republikāniskās veterānu biedrības” priekšsēdētājs

5 komentāri
Latvijā aizliegts ieceļot un no valsts tiks izraidīts “Republikāniskās veterānu biedrības” priekšsēdētājs
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Saistībā ar potenciālo apdraudējumu nacionālās drošības interesēm, iespējams, Latvijā aizliegts ieceļot Krievijas pilsonim, organizācijas “Republikāniskās veterānu biedrība” priekšsēdētājam Vladimiram Norvindam, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Pēc lēmuma pieņemšanas Norvindam, kurš līdz lēmuma pieņemšanai uzturējās Latvijā, esot pasliktinājusies veselība un viņš pašlaik ārstējoties Latvijas medicīnas iestādē.

Iespējams, ka lēmumu par personas iekļaušanu šajā sarakstā 6.oktobrī saskaņā ar Imigrācijas likuma nosacījumiem varētu būtu pieņēmis iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Taču vaicāts, vai ir pieņēmis šādu lēmumu, iekšlietu ministrs aģentūrai LETA norādīja, ka šo jautājumu nekomentēs. Runājot vispārīgi par likumā paredzēto regulējumu, ministrs akcentēja, ka informācija par šādiem jautājumiem ir konfidenciāla.

Vaicāts par procedūru gadījumos, ja pret kādu personu tiek pieņemts šāds lēmums, Ģirģens skaidroja, ka procedūra paredz, ka attiecīgai personai tiek izsniegts lēmums ar Valsts drošības dienesta atzinumu un personai ir iespēja pārsūdzēt lēmumu likumā noteiktajā kārtībā. Kā skaidroja iekšlietu ministrs, ja šāda persona atrodas Latvijā, parasti tai tiek dots laiks, piemēram, līdz mēnesim, lai atstātu valsti.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija, kā militāro veterānu pārstāvis Norvinds varētu būt Krievijas vēstniecības Latvijā kontaktpersona, tajā skaitā, iespējams, kontaktējoties, ar Krievijas militārā atašeja biroja darbiniekiem, kuri esot identificēti kā Krievijas bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes virsnieki.

Norvinds varētu būt personīgi uzturējis kontaktus ar Krievijas vēstnieku Latvijā, par ko liecinot kopīga ziedu nolikšana ik gadu 9.maija un citos pasākumos, kā arī Norvinda dalība Krievijas vēstniecības organizētos pasākumos.

Visdrīzāk, ka Norvinds ir persona, ar kuras starpniecību Latvijā dzīvojošo militāro veterānu organizācijas var saņemt Krievijas finansējumu. Līdz ar to Norvindam esot vērā ņemama ietekme uz šo organizāciju darbību. Iespējams, ka Norvinds cieši sadarbojas ar Latvijā dzīvojošajiem konkrēta kara veterāniem un cenšas atbalstīt šīs kopienas pašpasludināto līderi – Daugavpils kriminālo autoritāti un organizētās noziedzības grupējuma līderi, kas sabiedrībā pazīstams ar iesauku, kas apzīmē kādu tautību vai etnisko grupu. Oficiāli attiecīgās biedrības priekšsēdētājs gan esot cits cilvēks.

Iespējams, ka Norvinds Krievijas pilsonību pieņēmis 2012.gadā. Viņš esot organizācijas “Republikāniskās veterānu biedrība”, kuras iepriekšējais nosaukums bija “Militāro pensionāru biedrība”, priekšsēdētājs. Viņš, iespējams, darbojoties ārvalstu organizācijas “Krievijas Federācijas bruņoto spēku veterānu Viskrievijas sabiedriskā organizācija” pārstāvniecībā Latvijā, varētu būt Slāvu kultūras biedrības “Harmonika” valdes loceklis un Starptautiskās asociācijas “Kultūra un Pasaule” valdes loceklis.

Viņš esot apmeklējis kauju atceres dienas un dažādus pasākumus, kas veltīti militāros konfliktos kritušajiem, un varētu būt pārstāvējis Latvijā dzīvojošos Krievijas militāro konfliktu veterānus konferencēs un sanāksmēs gan Latvijā, gan Krievijā. Iespējams, no 1964.gada Norvinds dienējis militāri politiskos amatos PSRS Bruņotajos spēkos, absolvējis Ļvovas augstāko militāri politisko mācību iestādi, bijis dislocēts Afganistānā un Černobiļā. Viņš esot atvaļinājies no dienesta 1993.gadā pulkveža pakāpē.

Norvinda vadītā “Republikāniskā veterānu biedrība” apvienojot Latvijā dzīvojošos PSRS un Krievijas bruņoto spēku militāros veterānus un viņu ģimenes locekļus un līdztekus sociālajam atbalstam organizācijas aktivitātes ir vērstas arī uz politiskās ideoloģijas popularizēšanu.

Biedrības darbībā esot uzsvērta nepieciešamība aktīvi piedalīties Krievijas bruņotajos spēkos un Otrā pasaules kara piemiņas un svētku dienu atzīmēšanā, “pretdarboties vēstures falsifikācijai”, stiprināt Krievijas vēsturisko izpratni, “ieviešot mērķtiecīgu pretdarbību vēstures (īpaši attiecībā uz Otro pasaules karu) pārrakstīšanas centieniem”, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Izskanējis, ka šīs organizācijas mērķis esot pastiprināt biedrības darbību jaunatnes patriotiskajā audzināšanā, lai mācītu, izplatītu un propagandētu Krievijas militārās vēstures tradīcijas. Iespējams, kā RVB priekšsēdētājs Norvinds organizē biedrības aktivitātes un izvirza darbības prioritātes, piedalās publiskos pasākumos un konferencēs, regulāri apmeklē Krievijas īstenotās “tautiešu politikas” jumta organizācijas “Latvijas sabiedrisko organizāciju padome” sapulces, kā arī organizē dažādus informatīvos pasākumus.

Iespējams, Norvinds ir pilnvarots Latvijā oficiāli pārstāvēt Krievijas militāro veterānu organizāciju “Krievijas Federācijas bruņoto spēku veterānu Viskrievijas sabiedriskā organizācija”, kas esot cieši saistīta ar Krievijas Aizsardzības ministriju un bruņoto spēku struktūrām.