“Latvenergo” ierauts vides piesārņojuma skandālā

5 komentāri

Elektrības gigants “Latvenergo” ierauts vides piesārņojuma skandālā. Atkritumu apsaimniekotājs “EkoDem” ceturtdien vērsies policijā ar iesniegumu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu pret dabas vidi.

Uzņēmums “Latvenergo” Rīgas “TEC 2” teritorijā ticis nolīgts veikt grunts un būvgružu utilizāciju, taču, pēc “EcoDem” pārstāvja teiktā, atklājies, ka teritorijas gruntī konstatēts bīstamais azbesta piesārņojums. Līdz ar to šobrīd Pierīgā ir izveidojusies nelegāla bīstamo atkritumu izgāztuve, par kuru neviens negrib uzņemties atbildību.

“Līdz šim neviens mūs nav sadzirdējis, pierādījām arī ar laboratorijām, ka tas ir azbests, mums teica, – jūs paši esat iemetuši, lai nopelnītu. Tā tas ir izvērties. Kad neuzticību uzteica, mēs laboratoriju uz “TEC 2″ aicinājām, lai ņem paraugus, rezultātā visos paraugos bija azbests,” norāda atkritumu apsaimniekotāja “EkoDem” pārstāvis Miks Lejiņš.

Par notikušo izmeklēšanu sācis arī Valsts vides dienests un atklāj, ka administratīvā lietvedība ir sākta pret septiņām juridiskām personām. Teritorijā, kur šobrīd atrodas bīstamie atkritumi ar azbestu, veikti neatliekamie pasākumi, proti, atkritumi apklāti ar plēvi, līdz ar to novērsts apdraudējums videi un iedzīvotājiem.