Latkovskis: Kariņš topošajai koalīcijai piedāvās atteikties no nodokļu celšanas plāniem

1 komentārs
Latkovskis: Kariņš topošajai koalīcijai piedāvās atteikties no nodokļu celšanas plāniem
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Piektdien premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) kopā ar potenciālo finanšu ministru Jāni Reiru (JV) jaunveidojamās valdības koalīcijas partnerus aicinās atteikties no nodokļu celšanas plāniem 2019. gadā, to intervijā “900 sekundēm” apliecināja “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Deputāts atgādināja, ka šonedēļ līdz trešdienas vakaram visi ministru kandidāti iesniedza savu nozaru potenciālo darbu programmas, kurām partijas vakar “izgāja cauri”. Pēc Latkovska vārdiem, vērtējot darbu plānus, nācies secināt, ka partiju “apetīte nav gājusi mazumā” un arī šoreiz tās piedāvājušas veikt darbus, kas prasa milzīgus līdzekļus, kuru budžetā nav.

JV tagad vēl lūgs Finanšu ministriju aprēķināt partiju iecerēto tēriņu iespējamo ietekmi uz budžetu, taču jau tagad Kariņš un Reirs piedāvās partijām vienoties, ka nodokļi šogad mainīti netiek – ne palielināšanas, ne samazināšanas virzienā.

Latkovskis uzsvēra, ka līdz ar to partijām “apetīte būs jāatliek”, un, ja ir kādi lieli tālāki plāni, tad tie būtu jāatliek un jāvērtē jau 2020. gada budžeta kontekstā. Savukārt šogad budžetu varētu papildināt tikai uz ekonomikas izaugsmes rēķina, kur, piemēram, varētu smelties naudu ieguldījumiem veselības aprūpes nozarē.

Lūgts vērtēt, cik uzticams sadarbības partneris izskatās partija “KPV LV”, Latkovskis atzina, ka vairākos vakardienas balsojumos Saeimā šī partija vērsusies pret potenciālajiem sadarbības partneriem, attiecīgi situācija skaidrota sarunās ar “KPV LV” cilvēkiem. “Manā skatījumā, barjera jeb neuzticība mazinās,” vērtēja JV politiķis, “viņi tikko ir ienākuši politikā, un viņiem ir zināma neuzticēšanās barjera, kuru cenšamies lauzt.”

Kopumā Latkovskis gan atzina, ka valdības sastāvs ir gana sarežģīts, lai Kariņa valdība spētu sekmīgi strādāt un veikt saturīgas reformas, un viss lielā mērā būs atkarīgs no partiju gribas sastrādāties.

Saruna ar Ainaru Latkovski

1 komentārs