Latkovskis: “Jaunās Vienotības” mēģinājums vadīt valdību būs neiespējamā misija

3 komentāri
Latkovskis: “Jaunās Vienotības” mēģinājums vadīt valdību būs neiespējamā misija
DĀVIS ŪLANDS, F64

Piektdien Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis tā vietā, lai nominētu Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”) premjera amatam, uz sarunu aicināja piecu potenciālās valdības veidojošo partiju pārstāvjus. Ņemot vērā iepriekšējos apvainojumus un “uzmetienus”, valsts galva vēlējās noskaidrot, vai politiķu solījumiem var ticēt.

Visas piecas partijas uz jautājuma, vai politiķi ir gatavi strādāt, vēlreiz atbildēja apstiprinoši, akcentējot, ka Kariņa valdībai Saeimā būs stabils vairākums un nekādas kažoka mešanas uz otrus pusi vairs nebūšot.

To, ka piecinieks ir uz viena viļņa, uzsvēra arī “KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs. Šī partija Kariņa komandai pievienojās kā pēdējā. Zakatistovs gan atturējās prognozēt, kā partija risinās sava līdera Alda Gobzema jautājumu, kurš paziņojis, ka balsos pret Kariņa valdību.

Vēlāk preses brīfingu sasauca Kariņš. Viņš ir apņēmības pilns divu nedēļu laikā izveidot valdību un pēc nominācijas saņemšanas jau pirmdien sākt rakstīt deklarāciju un koalīcijas līgumu. “Ja kāda partija vēlēsies neizveidot šo valdību, ir visas iespējas. Bet tad, lai tas ir tās partijas ziņā. Iet uz priekšu ar kaut kādām bailēm vai bažām es atsakos,” sacīja iespējamais Ministru prezidents.

Neoficiāli izskan, ka visneapmierinātākā ar esošo situāciju ir Nacionālā apvienība, kurai ir vismazāk – tikai divi – amati valdībā. Šā iemesla dēļ nacionāļi sarunās mēģināja panākt vienošanos par Robertu Zīli kā nākamo Eiropas komisāru no Latvijas. Partneri vismaz pagaidām ieceri noraidīja. Partija arī uzstās uz būtisku finansējuma un ietekmes pieaugumu Imanta Parādnieka vadītājam Demogrāfijas lietu centram.

Raivis Dzintars
NA līdzpriekšsēdētājs

Lai būtu viens atbildīgais par mērķtiecīgu atbalstu ģimenēm ar bērniem. Ja tā ir valsts prioritāte, mēs uzstāsim, ka tā ir arī fiskālā izteiksmē, tad ir jābūt vienai atbildīgai institūcijai. Tas, ka Imants Parādnieks ir viens no Latvijā kompetentākajiem cilvēkiem ģimenes atbalsta politikas veidošana, tas tā ir, un mums no tā nevajag kautrēties.

Tapāt daudzi ir izbrīnīti, ka pašai mazākajai – “Jaunās vienotības” – frakcijai topošajā valdībā ir trīs ietekmīgi amati, turklāt tā saglabā vietu Saeimas Prezidijā un komisiju vadībā.

Ainars Latkovskis
Saeimas deputāts (JV)

Ja kāds iedomājas, ka mēs te “čurājam karstu” no domas vien, ka mēs vadīsim valdību, tad viņš rūgti maldās. To var salīdzināt vienīgi ar neiespējamo misiju. Bet, kā mēs zinām no filmas, arī neiespējamo misiju var paveikt.

Jāatgādina, ka šis ir ilgākais valdības veidošanas periods kopš neatkarības atjaunošanas 1990. gadā.

3 komentāri