Latkovskis: Autoratlīdzības jāaizstāj ar pilntiesīgiem darba līgumiem žurnālistiem

Turpinās diskusijas par plānotajām izmaiņām televīzijas kanālos, par kurām TV3 un LNT īpašnieki pavēstīja pagājušonedēļ. Mediju uzraugi gatavojas likt šķēršļus LNT reorganizācijai, tikmēr žurnālistu profesionālās organizācijas atkārto to, kas ticis runāts jau labi sen, bet nekad nav valstiskā līmenī atrisināts – par žurnālistu sociālo neaizsargātību.

Atpakaļ uz rakstu

1 komentārs

  • Garāmejot

    Garāmejot

    Aizrādījumu par finanšu problēmu risinašanu uz žurnālistu rēķina varētu virzīt Latvijas Radio , vai Ltv studiju vadībai , jo šo mediju struktūras tiek finansētas no valsts budžeta maciņa , bet privātuzņēmums rīkojas ar saviem līdzekļiem pēc saviem uzskatiem . Tā ir viņu nauda . Vispār pati būtība ir ļoti savāda , ja Latvijas Ziņu dienesti , tai skaitā interneta portāli pieder nevis Latvijas sabiedrībai , valsts organizācijam , vai citām līdzīgam struktūrām , bet ārzemju īpašniekiem . Bija divi vietējie interneta portāli , kuri publicēja ziņas un cilvēki brīvi , bez kādiem nebūt ierobežojumiem varēja dalīties par notikumiem ar saviem viedokļiem . Abus Portālus nopirka ārzemju interesenti . Kāpēc tas ir vajadzīgs ārzemniekiem ? Tikai peļņas iespējas no reklāmām ? Mūsējie nevēlas pelnīt ar ziņu portāliem ? Tagad komentāru iespēja šajos medijos ir tikai Privelēģija Drosmīgiem , kas ir Reģistrējušies . Kāpēc Latvijas valsts vadītāji nevar izdalīt finanses vairākiem Brīviem Latvijas ziņu medijiem , lai būtu nevis viena LTV un LR studija , bet , kaut vēl tā pati LNT ?! Latvijas Neatkarīgā Televīzija . Valsts finansētu Latvijas Neatkarīgo Televīziju un tad Ainārs varētu iebilst pret žurnālistu atlaišanu , ja tada būtu notikusi ! Patreiz pati mediju nostādne ir nekorekti izveidota . Starp citu , ierobežojot viedokļu apmaiņu , liekot cilvēkiem reģistrēties , mēs ierobežojam vārda brīvību un arī zaudējam Patieso sabiedrības noskanojuma informācijas plūsmu . K******S portāls arī ir ierobežojis brīvu viedokļu apmaiņu , lai gan daži Priveleģētie tur turpina bezjēdzīgus strīdus un lamāšanos . Saimnieki tā liek darīt ? Tad , ko runāt par vārda brīvību , ja Saimnieki visu pārdod , pērk un regulē žurnālistu darba dzīvi ? Tātad tādi esam . P.S. Latvijas Valsts TV un LR žurnālistus varētu atalgot ar pastāvīgu mēnešatalgojumu , bet ja tas ir privāts maciņš , vai īpašnieks vēlēsies uzturēt divdesmit žurnālistus ? Ziņas jau mediju īpašniekam naudu neienes . Iespējams , ka es kļūdos , bet tāds ir mans viedoklis .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!