Latgalē vēlētāju aktivitāte viszemākā; balso par politiķu padarīto

0 Komentāru
Latgalē vēlētāju aktivitāte viszemākā; balso par politiķu padarīto

Latgalē līdz šim vēlētāju aktivitāte ir viszemākā. LNT Ziņas gan novēroja, ka, piemēram, Ilūkstes iecirknī arī veidojās rindas un iecirkņa darbinieki bija pat nedaudz pārsteigti par iedzīvotāju lielo interesi par vēlēšanām.

“Svarīgākais man bija cilvēku personības, kas ir parādījuši sevi darbos, nevis solījumos, tika arī plusi likti un daudz svītroti,” norāda Milda, Ilūkstes novada iedzīvotāja.

 

“Vienalga piemānīs. Esmu pārliecināts par 99%, ka apmānīs. Nu, ir vismaz viena procenta iespējamība, ka kāds kaut ko izdarīs,” skeptisks ir kāds krieviski runājošs Ilūkstes novada iedzīvotājs.

Tikmēr Sventes pagastā reizēm iecirknis bija pilnīgi tukšs un tā darbiniekiem nācās sēdēt bezdarbībā. Latgales iedzīvotāji pārsvarā atzīst, ka viņiem galvenās ir sociālās un ekonomiskās problēmas. Tāpēc no jaunās Saeimas galvenokārt cilvēki gaida, lai dzīve kļūtu labāka tieši ekonomiskajā ziņā. Lielākā daļa iedzīvotāju izvēli jau izdarījuši pirms tam, tāpēc ilgi vēlēšanu kabīnēs nekavējas.

“Sagaidu vismaz izaugsmi Latvijai, un, lai nebūtu, jāsaka tā, Latvijas pārdošana, vienalga, uz kuru pusi,” uzskata Līvānu novada iedzīvotājs Aivars.

Ilūkstes un Sventes iecirkņu vadītāji LNT Ziņām norādīja, ka lielu neskaidrību vēlētājiem nav bijis. Daži iedzīvotāji gan gribējuši nobalsot ar identifikācijas kartēm, kas šajās vēlēšanās vēl nav atļauts, ja nav izņemta vēlētāja apliecība.

0 Komentāru