Lapsa vērsies ar iesniegumu policijā pret labklājības ministru un deputātu par drošības normu neievērošanu “Lidl” atklāšanā

0 Komentāru
Lapsa vērsies ar iesniegumu policijā pret labklājības ministru un deputātu par drošības normu neievērošanu “Lidl” atklāšanā
PUBLICITĀTES FOTO

Žurnālists Lato Lapsa ir vērsies ar iesniegumu policijā pret labklājības ministru Gati Eglīti, kurš, kā norāda Lapsa, esot neievērojis valdības noteiktās epidemioloģiskās drošības normas veikala “Lidl” atklāšanā, liecina viņa ieraksts mikroblogošanas vietnē “Twitter”. Tikmēr Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans pārkāpumu nesaredz, norādot – ja pasākumā ir pret Covid-19 vakcinēti cilvēki, tad tajā var nenēsāt maskas.

Lapsa iesniegumā atsaucas uz Saeimas deputāta Krišjāņa Feldmana sociālajos medijos ievietoto attēlu, kurā parlamentārietis ir redzams kopā ar labklājības ministru Gati Eglīti lielveikala “Lidl” oficiālajā atklāšanā, taču abas amatpersonas veikala telpās atrodas bez maskām, tādējādi, kā norāda Lapsa, neievērojot valdības noteiktās epidemioloģiskās drošības normas – konkrēti šajā gadījumā nelieto sejas aizsegus.

“Nekauņām jāsaņem sods. Tieši tik vienkārši,” savu iesniegumu policijā pamatojis Lapsa.


Feldmana sociālajos medijos publiskotā attēla komentāru sadaļā arī citi sociālo tīklu lietotāji vērsuši uzmanību faktam, ka abas amatpersonas pasākumā iekštelpās nenēsā maskas.

Kāda lietotāja jautā deputātam, vai taisnība, ja pasākumā ir vakcinēti un Covid-19 pārslimojuši cilvēki, tad var vairs nenēsāt maskas, uz ko Feldmans atbild apstiprinoši: “Tieši tā – slēgtos pasākumos, kur tiek nodrošināts “zaļais” režīms, maskas nav jāvalkā, kā arī nav nekādu citu ierobežojumu. Savukārt, ja veikals būtu atvērts, sejas maskas būtu obligātas. Vēršu uzmanību, ka šovakar valdība varētu lemt par stingrākiem ierobežojumiem – arī attiecībā uz vakcinētajiem un pārslimojušajiem,” viņš norādījis.

Ministru kabineta noteikumi par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai cita starpā attiecībā uz visu sabiedrību kopumā paredz, ka pasākuma organizators vai pakalpojuma sniedzējs nedrīkst telpās ielaist tos, kuri nepilda pienākumu lietot sejas masku vai to dara nepareizi – sejas maskai jānosedz mute un deguns. Sejas maska jāvalkā vietās, kur ir liela cilvēku plūsma, piemēram, tirdzniecības vietās un sabiedriskajā transportā, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietās ārpus telpām, neatrodoties pie galdiņa, tostarp āra terasēs.

Vienlaikus  noteikumos teikts, ka vakcinētas un/vai Covid-19 izslimojušas personas var nelietot sejas masku telpās, ārtelpās, privātos un publiskos pasākumos, kur pulcējas tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas, taču arī vakcinētajiem tās jālieto telpās, kur pulcējas gan vakcinētas, gan Covid-19 pārslimojušas vai testētas personas.

0 Komentāru