Labklājības ministri Saeimā kritizē par kompetences trūkumu

3 komentāri
Labklājības ministri Saeimā kritizē par kompetences trūkumu
OKSANA DŽADANA,F64

Labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) šonedēļ devās atskaitīties Sociālo lietu komisijā, kur saņēma pārmetumus par kompetences trūkumu un par nespēju izcīnīt finansējuma pieaugumu nākamā gada budžetā.

Petraviča tikšanos ar deputātiem sāka, klāstot savas ministrēšanas laika sasniegumus. Tostarp pensiju indeksāciju, kas šoruden ir lielākā, kāda jebkad bijusi. Nākamgad viņa sola palielināt minimālo pensiju. Deputātus ministres prezentācija gan neapmierināja.

Visplašākās diskusijas izvērtās jautājumā par uzturlīdzekļu pabalsta palielināšanu ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. Ministres attaisnojumi, ka naudu visām vajadzībām atrast nav iespējams, deputātus sakaitināja.

“Par naudām runājot, tad 2021. gada ietvaros varam skatīties, jo šeit nāks sēdē persona ar invaliditāti vai pensionārs, katram būs prioritāte, bet, ja naudas nav, tad ir jāsadala prioritātes,” pauda Petraviča.

Savukārt Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) norādīja: “Iekšlietu ministrs dabūja klāt, veselība dabūja klāt, bet jūs mīnusā. Jums nesāp sirds, ka jūs uz mūsu sfēras dotējat citas sfēras. Vai Jums vienalga, paņēmāt bankomātā naudu un esat dzeltenās preses zvaigzne. Pasakiet, ko Jūs izdarījāt, lai uzlabotu labklājību Latvijā pa šiem astoņiem mēnešiem.”

Uz visiem deputātu jautājumiem Petraviča nepaguva atbildēt, tāpēc jau drīzumā viņu uz komisiju plānots aicināt atkal.

3 komentāri