Ķuzis par policijas pārbaudēm Ģirģena mātes uzņēmumā: Es pilnīgi noliedzu jebkādas spekulācijas ar šīm lietām

4 komentāri

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) paudis sašutumu par policijas pārbaudi viņa mātei piederošā kafejnīcā “Krustpils ceļavējš” un izteicis aizdomas, ka pārbaude saistīta ar viņa kā ministra politisko darbību.

Šo gadījumu Ģirģens plaši aprakstījis sociālajā tīklā “Facebook”, norādot, ka par viņa mātes Elzas Ģirģenas kafejnīcu Jēkabpilī nesen interesi izrādījis arī Valsts ieņēmumu dienests (VID), Valsts darba inspekcija (VDI) un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Policijas pārbaude bijusi saistīta ar audiovizuālā satura izplatīšanas licencēm. Ģirģens uzsver, ka viņa mātes kafejnīcai nepieciešamā licence ir.

“Ja manas mātes uzņēmumam ir licence, tad ko viņi darīja šajā kafejnīcā? Vai nu amatpersonas ir nolaidīgas, nespēj iegūt datus, vai nu tas ir pasūtījums. Nu, izvēlieties! Es pagājušajā nedēļā esmu devis rīkojumu Iekšlietu ministrijai uzsākt auditu par Valsts policijas iepirkumiem. Secinājumus izdariet paši,” norādīja Ģirģens.

Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis norāda, ka pārbaudes rezultātā Jēkabpilī policijā ir sāktas divas administratīvās lietvedības par audiovizuālā satura retranslēšanu. Tomēr policijas priekšnieks plašāk šīs lietvedības nekomentēja, norādot, ka to varēs darīt, kad tiks pieņemti konkrēti lēmumi.

Vienlaikus Ķuzis atturējās no tiešas kritikas ministram un norādīja, ka Ģirģena izteikumus neuzskata par spiedienu Valsts policijai. Viņš arī atzina, ka policija nākotnē var pilnveidot savas procedūras.

“Es pilnīgi noliedzu jebkādas spekulācijas ar šīm lietām, ka policija interesētos vai darbotos kaut kādu savtīgu mērķu nolūkā. Absolūti. Es esmu policists ar ilgu pieredzi, un es pilnīgi izslēdzu,” pauda Ķuzis.