“Kustība Par!” cer reorganizēt “Vienotību” un sola sakārtot izglītības nozari

2 komentāri
“Kustība Par!” cer reorganizēt “Vienotību” un sola sakārtot izglītības nozari
Jānis Zvērs, TV3

Grandioza izglītības reforma, atstājot tikai labākās skolas – šis ir viens no postulātiem, uz kuriem savu nākotnes skatījumu būvē partija “Kustība Par!”. Uz tās konferenci šodien pulcējās ap simts aktīvistu, tostarp vairāki bijušie un esošie “Vienotības” politiķi. Abi spēki tik cieši saauguši, ka “Kustība “Par!”” pat rosina mainīt “Vienotības” Saeimas frakcijas nosaukumu un darbības principus.

Sanākušajiem izdalītas dzeltenas mapes. Tajās ir kustības vadlīnijas – pārstartēt Latviju, izcila izglītība, tikai labākās skolas! Daži no šiem uzsaukumiem izklausās pat ultimatīvi.

“Mums būs, ko parādīt!” – tā sola kustības Par līderis Daniels Pavļuts. Pēc viņa teiktā, partijā pēdējā laikā iestājusies virkne pazīstamu reklāmas, IT speciālistu, uzņēmēju. Tāpat zālē bija redzami vairāki sabiedrībā zināmai ļaudis – bijušais NEPLP vadītājs Ainars Dimants, dzejnieks Aivars Eipurs, vairāki “Vienotības” bijušie politiķi.

“Kustību “Par!”” Saeimā pārstāv četri deputāti, kas savulaik izstājās no “Vienotības”, bet turpina strādāt frakcijā – Dālderis, Čigāne, Loskutovs un Judins.

“Kustības Par!”līderis pagaidām konkrēti nepasaka, vai uz nākamajām vēlēšanām, kas gaidāmas jau nākamgad, plānots apvienoties ar “Vienotību”.

 

 

Konferences gaitā “Kustība Par!” tomēr lēma aktīvi iejaukties “Vienotības “reorganizācijā, rosinot mainīt “Vienotības” Saeimas frakcijas nosaukumu un darbības principus. Partijas valde deleģēja tieši Pavļutu un valdes locekli Intu Dālderi vadīt pārrunas ar Vienotību par reformām.

Šodienas pasākumā ieradās arī bijušais “Vienotības” Rīgas domes deputāts Juris Viņķelis.

 

Juris Viņķelis

Kad “Vienotību” dibināja, tās idejas bija stipri līdzīgas, vienkārši “Vienotība” neizturēja augsto standartu. Ja neizturi, tiec diskvalificēts.

Vai ir ticība, ka šī partija izturēs?

Nav jau garantijas. Nav. Ja nedarīsi – neuzzināsi.  Vajag tikai darīt!

 

 

Viņķelis pagaidām neesot izlēmis, vai kandidēs vēlēšanās. Zem “Par!” karoga vēlēšanās startēt negrasās arī viens no aktīvākajiem kustības aktīvistiem, harizmātiskais fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs. Viņam ir daudz ideju, kā mainīt izglītības sistēmu, bet pakļūt zem politiskā sitiena un upurēt līdzšinējos karjeras sasniegumus nav vēlmes.

 

Pašreiz partijā ir ap 350 biedru, bet vadība ir apņēmības pilna savākt kritisko 500 biedru skaitu, lai varētu sekmīgi startēt vēlēšanās.

2 komentāri