Kurzemes iedzīvotāji skeptiski vērtē politiķu solījumus; Arī tur aktivitāte solās būt zema

Pievienot komentāru
Kurzemes iedzīvotāji skeptiski vērtē politiķu solījumus; Arī tur aktivitāte solās būt zema
FOTO: LETA

Iespējams, arī šīs Saeimas vēlēšanas varētu iezīmēties ar jaunu apmeklētības anti-rekordu. Iedzīvotāji arvien mazāk interesējas par politiku, neuzskatot, ka ar savu balsi kādu no partijām var atalgot, bet citu – tieši pretēji – sodīt. Priekšvēlēšanu sižetu sērijā šodien LNT Žurnālists Ivo Jurkāns pētīja, kāds noskaņojums ir vēlētājiem Kurzemē.

LNT Ziņu žurnālists Ivo Jurkāns devies uzzināt iedzīvotāju viedokli par gaidāmajām vēlēšanām, nelielajā Kurzemes pilsētiņā Valdemārpilī. Aptaujāto iedzīvotāju atbildes liecina, ka aktivitāte vēlēšanu iecirkņos solās būt visai zema.

Skaidrīte, pensionāre, atzīst: ”Viņi sola darbavietas, bet nekas jau nenotiek, paši uztaisa jaunu komisiju, jaunu kaut ko un tur viņiem ir jaunas darbavietas – tas ir viss – kur vienkāršajiem cilvēkiem darbavietas?”

Ivetai Valdemārpilī pieder mazs apģērbu veikaliņš un frizētava. Darbojas jau 10 gadus, taču arī viņas balsī jūtams pesimisms. Jautājums, ka deputāti taču izstrādā nodokļu politiku, līdz ar to – vai viņa nevēlas balsot par tiem, kas atbalstītu mazos uzņēmumus Ivetu nepārliecina.

Varētu šķist, ka apkārtnē valda pilnīga bezcerība. Taču to kliedē Intars Kuršinskis. Viņš skolā bērniem pasniedz darbmācību, bet pats nesen izveidojis savu logu un durvju darbnīcu.

Viņa pārliecība ir, ka labklājība sākas no tā cik pats esi aktīvs un vēlies ietekmēt procesus. Viņam, gan ir daudz jautājumu politiķiem, piemēram, kā stimulēt jaunos uzņēmējus, taču vēlēšanas par lieku laika tērēšanu neuzskata.

Aigars Zadiņš ir lauksaimnieks, viņš apsaimnieko labības laukus vairāku desmitu hektāru platībā. Viņam ir svarīgi, lai būtiski netiktu mazināti esošie atbalsta mehānismi – tādēļ cer, ka koalīciju veidotu jau zināmas partijas.

Ņemot vērā iedzīvotāju skaitu, Kurzeme nākamajā Saeimā ievēlēs vismazāko deputātu skaitu – 14. Tas tieši divreiz mazāk nekā Rīgā. Kuri tie būs paliek intriga.